Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, beraberinde ilçe protokolü ile birlikte Fiziksel Engelliler Derneği’ni ziyaret etti. 10 -16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla gerçekleşen ziyarette, engelli bireylerin temel haklarının korunması ve geliştirilmesi hususunda desteklerin süreceği vurgusu yapıldı. 

Kdz. Ereğli’de 10-16 Mayıs Engelliler Haftası  etkinlikleri  kapsamında Kaymakam Mehmet Yapıcı, beraberinde Karadeniz  Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi  Uğur, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin, İlçe Emniyet Müdürü Hasan  Ünlü, İlçe Jandarma Komutanı   Üsteğmen Ali Akça, İlçe Müftüsü Sabri Kütükçü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı  Müdürü Abdullah Hasçelik, İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Deniz Peker ile birlikte Fiziksel Engelliler Derneğini ziyaret etti. 

Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk ve dernek üyeleri ile sohbet eden protokol üyeleri, engelli bireylerin temel haklarının korunması ve geliştirilmesi hususunda desteklerinin süreceğini söylediler. Şentürk de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, protokol üyelerine bugüne kadar vermiş oldukları destek için derneğe üye 2 bin engelli birey adına teşekkürlerini ifade etti.

Editör: Haber Merkezi