Genç ve Yıldız Kızlar-Yıldız Erkekler voleybol kategorisinde Zonguldak şampiyonu olan Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü sporcuları, Kdz. Ereğli Belediye ve Kulüp Başkanı Halil Posbıyık’ı ziyaret etti. Takım, kazandıkları kupaları Başkan Posbıyık’a takdim etti.voleybol2Başarılarından dolayı yönetim, teknik heyet ve sporcu kadrosunu kutlayan Kdz. Ereğli Belediye ve Kulüp Başkanı Halil Posbıyık, “Zonguldak bölgemiz, geçmişte Türk sporuna çok önemli voleybolcular kazandıran kentler arasında yer almaktaydı. Eski günlerin canlanması adına voleybol branşına çok önem vermekteyiz. Voleybol takımlarımızın şampiyon olması, bizleri son derece mutlu etti. Kendimize ait bir spor salonu yapmak lazım” ifadelerinde bulundu.

“EREĞLİ’DE İLK 500’ÜN ARASINDA 3 TANE FİRMA VAR, MALESEF HİÇBİR KATKILARI YOK”

Belediye ve Kulüp Başkanı Posbıyık; “Basketbol, voleybol bunlar çok önemli, çok büyük ilgi var Ereğli’de. Nedense burada hep futbol ağırlığını koymuş, hep onun peşinden koşuyorlar. Şartlar bizi de koşturuyor. Halbuki voleybolda, basketbolda ufak bir gayret ile çok daha büyük başarıları kazanacağımızı tahmin edebiliyorum. Bunu hissediyorum. Potansiyel var, teknik adam yönünden sizler varsınız, sizler büyük bir şansınız çocuklar için. Bizim bir alt yapı yapmamız lazım. Birde yorulmaya başladık maddi bakımdan da yoruluyoruz. Bizi erkek futbol takımı çok yoruyor. Kadın futbol takımı da arkadan geliyor. Türkiye’deki ekonomik durumlardan dolayı, bir takım sıkıntılar ve problemler belediyelerde de yaşanmaya başladı. Büyük kuruluşlarda maalesef spora hiç destek vermiyorlar. Ereğli’de, Ereğli Belediyespor 12 Branş ile sırtlamaya çalışıyor. Çokta zorluk çekiyoruz. Gençlerimiz iyi yolda olsun diye büyük gayret içersindeyiz ama tabi bizi çok zorlamaya başladı, hiçbir yerden de yardım gelmiyor. Ereğli’de ilk 500’ün arasında 3 tane firma var, malesef hiçbir katkıları yok. Ama yine kendi yağımızla kavruluyoruz. Bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.”dedi. voleybol4 “SİZLERİ GURURLANDIRMAK, BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Yıldız Voleybol Takım Kaptanı Şeyma Çimen; “Sizleri gururlandırmak bizler için çok önemli. Sizin maddi ve manevi desteğiniz de çok önemli. Mutlu oluyoruz bizde, sizi gururlu görünce” ifadelerinde bulundu.    

SPORA VERDİĞİ DESTEKTEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİLER

Kdz. Ereğli Belediyespor As Başkanı Tarkan Atik, Salon Sporları İdari Koordinatörü Tanju İke ile Antrenörler Muharrem Okumuş ve İsmail Nusret Ansen’in yanı sıra geleceğin yıldız voleybolcu adayları da kendilerine ve spora verdiği destekten dolayı Başkan Posbıyık’a teşekkür ettiler.voleybol3

Editör: Haber Merkezi