Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki Dönem Başkanlarından Murat Sesli, Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’ni ziyaret ederek, Başkan Şafak Erel, Başkan Yardımcıları Recep Akkaya ve Vedat Kılıç, Genel Sekreter Haydar Yağız, Mali Sekreter İlknur Turt ve Denetim Kurulu Üyesi Elif Yapıcı ile bir süre sohbet etti.

2024 yılında yapılacak seçimlerde Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığına aday olduğunu ve seçimlere gireceğini dile getiren Sesli; “Önümüzdeki yıl yapılacak seçimlerde Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığına aday olacak iki isim var. Biri Murat Sesli, diğeri Halil Posbıyık. Ben seçimlere gireceğim. Halkımızın da desteği ile seçileceğime inanıyorum. Bundan hiçbir şüphem yok” dedi.

Kendisi hakkında “Seçimlere giremeyecek” şeklinde ortaya atılan iddialara da yanıt veren Sesli; “Listemizi İlçe Seçim Kuruluna verdiğimizde, bunu söyleyenler girip giremeyeceğimi öğrenirler” diyerek yanıt verdi.

Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. Yılında 100 proje ile Kdz. Ereğli’yi yeniden inşa edeceklerini belirten Sesli; “Biz çalışmalarımıza uzun zaman önce başladık. Bir yıldır proje hazırlığı içerisindeyiz. Kdz. Ereğli’mizin ihtiyaçlarını, sorunlarını ve halkımızın talep ettiği, beklediği hizmetleri çok iyi biliyorum. Buradaki ekibimizin yanında dışarıdan da profesyonel ekipler getirdik. Onları Kdz. Ereğli’de ağırladık ve şehrin her noktasını gezdirdik. Projeler hazırlanmaya başladı. Hayata geçirilemeyecek bir tane proje hazırlamayacağız. 100 projemizin 100’ünü de açıkladığımızda, kesinlikle herkes ‘Evet çok iyi olmuş’ diyecek.” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Dernek Başkanı Şafak Erel ise seçimlerin demokrasinin en güzel örneklerinden birisi olduğunu belirterek, 2024 yılında yapılacak seçimlerde kendisine başarılar diledi.

Ziyaret, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Editör: Haber Merkezi