Alaplı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Adem Sevim. Alaplı Belediyespor için şehrin birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi gerektiğini belirterek; “Taraftarından esnafına, iş adamlarından sivil toplum kuruluşlarına kadar herkesin bu yolda bütünleşmesi Alaplı için önemlidir.” dedi. 

“YANLIŞTAN DÖNÜLMESİ GEREKİYOR”
Sevim, konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada Alaplı Belediyespor’un bu yıl yükseldiği Bölgesel Amatör Lig'den (BAL) çekilme kararının gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi: 
“Alaplı Belediyespor, geçen yıl ortaya koyduğu performansı ile BAL ligine katılım hakkı elde etti.  Nitekim taraftarı ile yönetimi ile şehri ile bütünleşerek, zor şartlar altında bu başarıyı elde eden, gururumuz olan Alaplı Belediyespor’un maddi ve diğer sebeplere dayandırılarak elde ettiği katılım hakkını kullanmaması bu şehre ve kulübün geleceğine büyük bir haksızlıktır.  Bu yanlıştan dönülmesi adına şehrimizin birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesini taraftarından esnafına, iş adamlarından, sivil toplum kuruluşlarına kadar herkesin bu yolda bütünleşmesi Alaplı için önemlidir.”

Editör: Haber Merkezi