AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk’ün girişimleriyle, Akçakoca Toprak Mahsulleri Ofisi'nde (TMO) fındık alımı 40 tondan 70 tona çıkarıldı.

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ve teşkilat üyeleriyle birlikte Akçakoca Toprak Mahsulleri Ofisi fındık alım merkezinde incelemelerde bulundu.

İncelemeler sırasında Milletvekili Öztürk’e çiftçiler TMO’da fındık alımı kotasının 40 ton olduğunu ve bunun az olduğunu söylediler. Bunun üzerine Milletvekili Ercan Öztürk, TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal ile güreşme yaptı. Yapılan görüşme ile günlük kota miktarı arttırıldı.
Milletvekili Ercan Öztürk; “TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal ile yaptığımız görüşmede, Akçakoca TMO Fındık Alım Merkezi’nde günlük fındık kota alımı arttırıldı. Bu rakamı 40 tondan 70 tona çıkartıp, randevu süresini de geriye çekerek, üreticilerimizin daha kısa sürede daha fazla fındık teslim etmesine imkan sağlanmış olacak. Tüm vatandaşlarımıza ve üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

fındık-11

Editör: Haber Merkezi