Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezince, 19 Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Vali Mustafa Tutulmaz yönetiminde protokol üyeleri sahil bandında kitap okudu.
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezince, 19 Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde sahilde kitap okuma etkinliği düzenlendi.
Etkinliğe; Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Zonguldak İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb Cezmi Yalınkılıç, Zonguldak Belediye Başkan Yardımcısı Erol Yılmaz, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan ve gençler katıldı.
Vali Tutulmaz yönetiminde, protokol üyeleri kitap okuyarak farkındalık oluşturdu.
Vali Tutulmaz, etkinlikte yaptığı açıklamada; “Okumadan kendi özgür düşüncenizi geliştirmeniz mümkün değil. Özgür düşüncenizi geliştirebilmeniz için, okumanız lazım. Her türlü kitabı okumanız lazım. Okuduktan sonra da siz olursunuz. Kitaplardan elde ettiğiniz bilgiler ve yorumlama gücünüzle kendinizi oluşturursunuz. Aklınızı kiraya vermemeniz için, bundan sonra kendi özgürlüğünüzü kurabilmeniz için kitap okumanız gerek. Okuduğunuz zaman hem derslerinizde başarılı olursunuz hem de bundan sonraki hayatta başarılı olacaksınız. Hayatta başarılı olmanız demekte millete, vatandaşlara ve topluma olan sorumluluğumuzu yerine getirmenizi sağlayacaktır. Okumayı muhakkak ihmal etmeyin. Google’dan, cep telefonundan elde edeceğiniz bilgilerle kişisel gelişiminizi sağlayamazsınız. Kitaplara yakın olun. Bu çağlarınızı kitaplarla geçinin. Her kitabın size kattığı birşey olacaktır. Neyi seviyorsanız onu okuyun. Fikir verebilme, kendinizi daha iyi bir ortamda konumlandırabilmeniz açısından farklı fikirleri analiz etme ortaya çıkar. Analiz etmeden, sürü misali birileri birşey dediğinde doğru kabul edilen çağda yaşıyoruz. Doğruyu araştırın ve doğruyu bulun” dedi.

Editör: Haber Merkezi