Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan Gaziantep, Hatay, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya’da büyük yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrası Kdz. Ereğli halkı yardım için seferber oldu. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın çağrısıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde başlayan giysi ve malzeme yardımı kampanyasına Ereğlililer yoğun destek veriyor, belediye ekipleri gelen yardımları düzenleyip kısa süre içerisinde tırlarla bölgeye ulaştıracak. Başkan Posbıyık, destek olan vatandaşlara “Hepinizden Allah razı olsun. Gün dayanışma günüdür” dedi.

belediye yardımm2

Kdz. Ereğli Belediyesi deprem bölgesine gönderilmek üzere yardım kampanyası başlattı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın çağrısıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde başlayan yardım kampanyasına Ereğlililer yoğun destek veriyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve Gaziantep, Hatay, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya’da büyük yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrasında bölgeye gıda ve ihtiyaçlara yönelik malzeme yardımı ulaştırmak için kampanya başlattıklarını belirten Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Yardım kampanyasına Ereğli halkından büyük bir destek var. Az önce bir vatandaşımız geldi, ‘Maddi durumum iyi değil’ dedi üzerinde yeni aldığı montu çıkardı bize teslim etti. İsmini istedik, vermedi. Son derece duygulandık. Akın akın getiriyorlar ihtiyaç malzemelerini. Hatta ilaç dememiştik ama eczaneye gidip herkesin kullanabileceği ilaç alıp getiriyorlar. Millet olarak çok üzgünüz, gerçekten çok büyük bir felaketle karşı karşıyayız. Bir taraftan da kadirşinas Türk Milleti’nin ve Ereğli halkının gösterdiği bu destekten dolayı güven duyuyoruz. Buraya soğan, patates çuvallarıyla gelenler dahi var. Türk Milletine dayanışma, yardımlaşma yakışır. Ereğli halkında zaten büyük bir dayanışma var. Toplanan bu yardımları kısa süre içerisinde AFAD ve devletin ilgili kurumlarıyla koordineli bir şekilde bölgeye ulaştıracağız”

Belediyenin düzenlediği yardım kampanyasına, ısıtıcı, battaniye, nevresim takımı, yastık, gıda kolisi, kuru gıda, hijyen seti, kadın hijyen kiti, temiz kıyafet, temiz bebek kıyafeti, bebek bezi, uyku tutulumu, bebek maması, powerbank, kışlık bot, mont, atkı, bere ve eldiven yardımları Atatürk Kültür Merkezi’nde oluşturulan Yardım Toplama Biriminde kabul ediliyor. Malzemeleri ulaştırma imkanı bulunmayan vatandaşlar, ALO 153 yada 333 11 53 nolu telefondan destek isteyebilirler.

Editör: Haber Merkezi