Bu yüzden, farklı seçeneklere yönelmeleri şart haline gelir. Mide balonu; ameliyatsız bir yöntem olmasından dolayı değerlidir. Birçok kişi; Google’da yutulabilir mide balonu fiyat nedir araştırması yapar.

Mide Balonu Nedir?

Mide balonu; fazla kilolarından en kısa sürede sağlıklı bir şekilde kurtulmak isteyenler için en doğru seçenektir. Obezite; vücut kitle indeksinin otuzun üzerinde olması olarak tanımlanabilir. Bu sorundan muzdarip olan insanların vücutlarında aşırı yağ birikimine rastlanır. Obezite; 2023 yılına merhaba dediğimiz şu günlerde küresel bir sorun haline gelmiştir. İnsanlar; sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam sebebiyle her geçen gün daha çok kilo alırlar. Bir süre sonra obezite gibi ciddi bir sorun ile karşı karşıya gelirler. Obezite; farklı sağlık sorunlarına sebebiyet vermesiyle de dikkat çeker. Bilhassa diyabet, kalp – damar rahatsızlıkları ve hipertansiyon gibi sorunların temelinde obezite olabilir.

Obezite en kısa sürede tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Hem cerrahi hem de cerrahi olmayan tedavi seçenekleri sayesinde obeziteden kurtulmak mümkündür. Ancak, obezite ile mücadele eden hastaya hangi yöntemin uygulanacağına uzman doktor karar verir. Bilhassa hastanın yaşına, kilosuna, boyuna ve sağlık durumuna bakılır. Mide balonu; bilhassa cerrahi olmayan bir seçenek olmasından mütevellit değerlidir. Bıçak altına yatmak istemeyen insanlar için kurtarıcıdır. Ancak, her isteyen mide balonu uygulamasından yararlanamaz. Bilhassa vücut kitle indeksi otuzun altında veya kırkın üzerinde olanlar için uygun bir seçenek değildir. Bu insanlar; yalnızca kalp ve damar hastalıklarından kurtulmak adına kısa sürede kilo vermeleri gerektiği takdirde mide balonundan yararlanabilirler.

Mide Balonu Fiyatları Nedir?

Yutulabilir mide balonu fiyatları hakkında net bilgi vermek pek mümkün değildir. Her hastanın durumu farklıdır. Mide balonu; midede altı ila 12 ay boyunca kalır. Söz konusu balonun farklı materyallerden yapılmasına rastlanır. Yutulabilir mide balonu fiyat seçenekleri de balonun türüne ve vücutta ne kadar kalacağına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bunun yanı sıra, işlemi gerçekleştiren doktorun tecrübesi ve hastanenin niteliği de yutulabilir mide balonu fiyatları üzerinde etkilidir.

Yutulabilir Mide Balonu Nedir?

Obezite tedavisinde birden çok seçenekten yararlanılır. Endoskopik ve yutulabilir mide balonu sıklıkla tercih edilir. Bilhassa endoskopik mide balonu geleneksel bir tedavi yöntemi olmasından dolayı değerlidir. Fakat, bu yöntem sırasında hastaya sedasyon uygulanması ve endoskoptan yararlanılması dolayısıyla popülerliğini yitiren bir seçenektir. Yutulabilir mide balonu; endoskopik mide balonuna kıyasla daha avantajlıdır. Hasta; kapsül şeklindeki balonu su yardımıyla yutar. Balonun ucunda ince bir teli andıran aparat vardır. Söz konusu aparat yardımıyla şişirilen balon gerekli kontrollerin ardından işlevini yerine getirmeye başlar. Yutulabilir mide balonu uygulaması; ortalama yirmi dakika sürmesiyle dikkat çeker.

Editör: Bayram Tomakin