Zonguldak il merkezi ve Kdz. Ereğli ilçesinde Kafes operasyonunda gözaltına alınan şüphelilerden 3’ü tutuklandı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 10’u ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

2 zehir taciri tutuklandı 2 zehir taciri tutuklandı

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde organize suç örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonda; Zonguldak il merkezinde 11 şüpheli, Ereğli ilçesinden ise 7 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. 31 ille eş zamanlı organize suç örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonda; şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada çok sayıda tabanca, tüfek ve mermi ele geçirildi.

Operasyon neticesinde şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda; 10 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet tüfek, 6 adet kesici ve delici alet ile 103 adet mermi ele geçirildi. Zonguldak’ta yakalanan 11 şüpheliden 3’ü ifadelerinin ardından savcılıkça serbest bırakılırken, 8’i sabah saatlerinde Zonguldak Adliyesi’ne sevk edildi. 8 şüpheliden 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. 5 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Kdz. Ereğli ilçesinde gözaltına alınan 7 şüpheliden 2’si savcılıkça serbest bırakılırken, 5’i Kdz. Ereğli Adliyesi’ne sevk edildi. 5 şüpheli de sevk edildikleri nöbetçi mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldı.