Ülke genelinde başlatılan “Kökünü Kurutma Operasyonu” kapsamında, Zonguldak’ta çok sayıda tabanca, yüklü miktarda uyuşturucu ve para ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre; uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan ve kullanan suç şebekesinin faaliyetlerini deşifre etmek amacıyla, ülke genelinde Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimlerce başlatılan  “55. Kökünü Kurutma Operasyonu” kapsamında Zonguldak merkez ve 3 ilçede toplamda 47 adreste 48 şüpheliye yönelik operasyonlar bugün sabah saat 06.00 itibariyle başladı.

Hedef noktalarda yapılan operasyonlarda şu ana kadar 22 adet 7,65 mm fişek, 5 gram kenevir tohumu, 3 adet ruhsatsız tabanca, 8 gram  esrar, 13 gram bonzai, 1 adet hassas terazi, 2 gram metamfetamin, yaklaşık 60.000 TL para ve banka hesap kartları 42 şüpheli ile birlikte ele geçirildi.

Yaklaşık  7 aydır sürdürülen istihbari ve operasyonel çalışmalarda, bahse konu uyuşturucu madde ticaretini yapan suç şebekesine yönelik gerçekleştirilen çalışmalarda 28 şüpheli şahıs uyuşturucu ve uyarıcı madde kullandığı tespit edilerek yakalanırken; 130 gram esrar, 86,5 gr metamfetamin, 82,8 gr bonzai, 8 adet sentetik ecza, 6 adet uyuşturucu madde kullanma aparatı ve 2 adet ruhsatsız tabanca  ele geçirildi.

Operasyonlara ilişkin Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada; “Kamu huzur ve güvenliğinin teminine yönelik uyuşturucu madde ticareti yapan suç şebekelerinin çökertilmesi amacıyla sürdürülen mücadelemiz amansız ve aralıksız bir şekilde devam edecektir” ifadesine yer verildi.

opr4

opr3

opr2

Editör: Haber Merkezi