Kdz. Ereğli’de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103’üncü yıl dönümü dolayısıyla çelenk sunma töreni ve kutlama programı gerçekleştirildi. 
Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, iki öğretmen eşliğinde Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. 
Çelenk sunma törenine; Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, daire müdürleri, siyasi parti başkanları, milletvekili adayları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, eğitim camiası, okulları temsilen öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. 
KUTLAMALAR TATOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ’NDE DEVAM ETTİ
Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde devam eden kutlamalarda da ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.
Ereğli İlkokulu tarafından hazırlanan programda bir öğrenci ‘Atatürk ve Çocuk’ adlı konuşmasını yaptı. Daha sonra Şanlı Milletin Büyük Meclisi adlı video gösterimi yapıldı. 
Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. 
Ereğli İlkokulu Okul Korosu’nun seslendirdiği şarkılarla devam eden program ‘İstiklal Yolculuğu’ adlı şiirin okunması ve ‘İnsan insan’ ile ‘Al Bayrağım’ adlı müzikli gösterilerin ardından son buldu.

ereğli2-1

ereğli-2

ereğli3-1

Editör: Haber Merkezi