Zonguldak’ta; 32 yıl 2 ay, 8 yıl 4 ay ve 1 yıl 9 ay hapis cezaları bulunan ve aranan şahıslar, yakalanarak gözaltına alındı. Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığında işlemleri tamamlandıktan sonra Adliyeye sevk edilen şahıslar, tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Konuyla ilgili Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklama şöyle:

Zonguldak'ta “Mercek-17” operasyonu! Zonguldak'ta “Mercek-17” operasyonu!

“ Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yapılan fiziki takip ve araştırma sonucu; 'tutuklu veya hükümlünün kaçması' ve 'hırsızlık' suçlarından 6 ayrı dosyadan aranan ve hakkında toplam 32 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.Y. isimli şahıs yakalanarak Zonguldak Adliyesindeki işlemlerinin ardından tutuklanmıştır.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerce yapılan araştırmalar neticesinde; 'Birden Fazla Kişi Tarafından Birlikte Yağma' suçundan 8 yıl 4 ay süre ile UYAP üzerinden yakalama kaydının olduğu tespit edilen Ç.I. isimli şahıs ile 'Şantaj' suçundan aranan ve 1 yıl 9 ay hapis cezası bulunan E.Ç. isimli şahıs yakalanarak tutuklanmıştır.

İlimiz genelinde vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için işlemiş oldukları suçlardan dolayı aranması olan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarımıza aralıksız devam edilecektir."

Editör: Haber Merkezi