AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı; 8 milyon 828 bin lira yatırım bedeli ile 53 okulda doğal gaza erişim sağlandığını, 10 okulda da çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını açıkladı.

Okulların doğalgaz dönüşümleri tamamlandığında, katı yakıtla ısınmanın getirdiği zorlukların ortadan kalkacağını ifade eden Avcı; yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Mahalle sakinleri, çöken yolun yapılmasını bekliyor Mahalle sakinleri, çöken yolun yapılmasını bekliyor

"İlimiz genelinde katı atık kullanılan eğitim yuvalarımızı, yoğun bir çalışmayla bir bir doğalgaza kavuşturuyoruz. Zonguldak genelindeki okullarımızın doğalgaza dönüşümlerinin tümünü tamamlayarak, eğitim yuvalarımızın standartlarını yükseltmek istiyoruz.

Bu kapsamında; şehrimizde doğalgaz bağlantı hattı gelen toplam 53 okulumuzun doğalgaz dönüşüm işi tamamlanmış, toplam maliyeti ise 8 milyon 828 bin Türk Lirası’dır. Bu yıl da 10 okulumuzun doğalgaz dönüşümü yatırım programına alınmış olup, eğitim-öğretimi etkilemeyecek şekilde yapılacak planlamaya göre ilk fırsatta dönüşüm işlemleri başlayacaktır.

Okullarımızın doğalgaz dönüşümleri tamamlandığında katı yakıtla ısınmanın getirdiği zorluklar giderilecek, kazan yakmak için ihtiyaç duyulan mali giderlerden kamu tasarrufu sağlanacak, oluşan çevre kirliliğinden okullarımız kurtulacaktır.

Böylece okullarımızda örgün öğretim gören 91 bin 383 evladımıza, daha sağlıklı şartlarda eğitim görmeleri imkânı sağlayacak ve geleceğimiz için önem arz eden ülkemizin 2053 yılı net sıfır emisyon hedefine de katkı sunmuş olacağız.

Eser ve hizmet siyasetiyle Zonguldak’ı ihya ve inşa etme davamız doğrultusunda, doğalgaz erişimi olup da doğalgaz dönüşümü olmayan hiçbir okulumuzu bırakmayacağız."

Editör: Haber Merkezi