Kdz. Ereğli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün Belen Mahallesi’nde açtığı nakış kursuna katılan kadın kursiyerler, 7 ay süren eğitimlerin sonunda ürettikleri el emeklerini açtıkları sergi ile beğeniye sundu. 

Bugün Belen Mahallesi Merkez Cami Lojmanı’nın sosyal alanında düzenlenen sergi açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Metin Bozkurt, Belen Mahallesi Muhtarı Ahmet Turan, Halk Eğitimi Merkezi eğitmenleri, kursiyerler ve mahalle sakinleri katıldı. 

Rüsumat, 29 Ekim’de okurla buluşuyor Rüsumat, 29 Ekim’de okurla buluşuyor

SEZER: “ÖĞRENDİĞİMİZ BECERİLER BİZLERE HAYATIMIZDA DESTEK OLACAK”
Törenin açılış konuşmasını yapan kursiyerlerden Banu Sezer, mahallerinde kıymetli bir eğitim faaliyetinin gerçekleşmesinin kendileri için önemli bir fırsat olduğunu belirtti ve “burada öğrendiğimiz el becerilerimiz bizlere bundan sonraki hayatımızda destek olacaktır. Köyümüz için de bir gurur kaynağıdır. El emeği, göz nuru ürünlerimizin hayat bulmasında emeği geçen Zeliha öğretmenimize arkadaşlarım ve kendi adıma çok teşekkür ediyorum”dedi. 

SARI; KURSİYERLERİNİ KUTLADI, DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Kurs eğitmeni Zeliha Sarı da hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması ilkesi ile gerçekleştirilen kursun bir parçası olmaktan gurur duyduğunu belirterek, “7 ay süren kararlı ve istekli çabalarınız sonucunda ortaya çıkan ürünleriniz sergilenirken sizler kadar çoşku içindeyim. Emek ve gayretleriniz için çok teşekkür ederim. Bu kursun gerçekleşmesini sağlayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüze, ortam sağlayan muhtarımıza ve özellikle gönülden destekleyen köy halkımıza çok teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi. 
Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül ve Halk Eğitimi Merkezi Metin Bozkurt da söz alarak kursiyerleri ve eğitmenlerini kutladıktan sonra serginin açılış kurdelesini birlikte kestiler. 

Birbirinden özgün motiflerle süslenen zarif nakış örneklerinin yer aldığı sergi beğeniyle gezildi. 

Kursiyerlerin kendi hazırladıkları yiyecek ve içeceklerin davetlilere ikram edilmesi ile açılış töreni son buldu.

sergi2-3

sergi3-3