Ereğli'de, 'Çocuk Şenliği' yoğun ilgi gördü Ereğli'de, 'Çocuk Şenliği' yoğun ilgi gördü

Zonguldak genelinde etkili olan sağanak yağış ve şiddetli fırtına, Karadeniz Ereğli'de hayatı felç etti. İlçe genelinde büyük çapta hasar meydana gelirken, esnaflar da dünden itibaren temizlik ve hasar tespit çalışmalarını sürdürüyorlar. Dün gece saatlerinde değişik illerden ilçeye intikal eden AFAD Gönüllüleri de esnafa yardımcı oluyor.

Samsun ilinden Kdz. Ereğli'ye gelen 20 AFAD Gönüllüsü, meydana gelen sel nedeniyle iş yerlerini su basan esnafa yardımcı olmaya başladı. AFAD Gönüllüleri, bir taraftan iş yerlerinde biriken suları tahliye ederken diğer taraftan da su ve çamur içinde kalan eşyaları temizliyorlar.

İlçe Merkezinde bulunan Yazıcıoğlu Kuyumculuk mağazasında temizlik çalışmalarına katılan AFAD Gönüllüleri, diğer illerden gelen gönüllülerle birlikte çalışmalarını sürdürüceklerini ifade ettiler.

Samsun'dan gelerek kendilerine yardımcı olan AFAD Gönüllülerine teşekkür eden Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanvekili İrfan Yazıcıoğlu; "Türk Milletinin en önemli özelliklerinden biri de zor günlerde yardımlaşma duygusunun en üst seviyede olmasıdır, bir ve beraber olmasıdır. Bölgemizde yaşanan sel felaketinde, afet bölgesinde İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Samsun Gönüllülerine canı gönülden teşekkür ediyoruz. Sıkıntıların üstesinden hep birlikte geleceğiz inşallah" ifadelerine yer verdi.

afad2

afad3

Editör: Haber Merkezi