Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kadın Süper Ligi’nde mücadele eden Kdz. Ereğli Belediyespor Kadın Futbol Takımı'nın Teknik Direktörü Yıldıray Ağar, 2. yarı öncesi açıklamalarda bulundu.

10 Ocak’ta oynanacak Beşiktaş karşılaşması hazırlıklarını sürdüren Kdz. Ereğli Belediyespor Kadın Futbol Takımı'nın Teknik Direktörü Yıldıray Ağar, yaptığı açıklamada; "Şimdi ilk yarıdan kalan bir maçımız var, Beşiktaş maçı. 10 Ocak‘ta deplasmanda oynayacağız. Sonra evimizde Trabzon maçı ile ikinci yarıya başlayacağız. İlk yarıyı orta sıralarda bitirdik, daha güzel yerlerde bitirebilirdik. İkinci yarı için, 2024 sezonu bizim için hayırlı geçer ve daha da çıtayı yükseltip ligi yukarı yerlerde bitirmeye çalışacağız. Kızlarımıza güveniyoruz. İlk yarıyı çok iyi mücadele göstererek bitirdik. Hepsi çok iyi, karakterli sporcular. Bize özellikle destekte bulunan bu takımın kurucusu Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık olmak üzere, yönetimimizin de desteğini hissederek güzel şeyler yapmak istiyoruz. İkinci yarıda Ereğli‘deki taraftarlarımıza iyi futbol izletmeye çalışacağız. Tabii onların da desteği çok önemli.” ifadelerinde bulundu.

"ASLANLAR GİBİ OYNUYORUZ"

İkinci yarı hakkında da değerlendirmelerde bulunan Ağar; “Mücadeleci bir takım kurmaya çalışacağız. Bunu başaracak güçteyiz. İkinci yarıdaki maçlar biraz daha önem kazanıyor. Çünkü herkes yerini koruma çabasında. İyi takımlarla oynuyoruz. Çok iyi takımlar var. Bu zamana kadar tekli lig kurulmamıştı. Beşiktaş, Galatasaray, Trabzon ve Fenerbahçe ile aynı grupta oynuyoruz. Bir ilçe takımıyız ve ilçe takımı olmaktan gurur duyuyoruz. Bu büyük takımlar içinde olmaktan korkumuz, çekincemiz yok. Çıkıp aslanlar gibi oynuyoruz. Bu bilinçle hazırlıklarımıza devam ediyoruz. 2024 sezonunda da bunu gerçekleştirip iyi şeyler yapıp, Türk futbolunda, kadın futboluna iyi sporcular kazandırmak istiyoruz. Bunu da gerçekleştirecek güçteyiz. Arkadaşlarımıza, kızlarımıza, hocalarımıza, yönetimimize özellikle Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’a bize vermiş olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. İkinci yarı inşallah bizim için hayırlı olur. İyi yerlerde bitiririz. Bu arada kızlarımıza da güveniyoruz. Rekabet olmasını istiyoruz, çünkü bu oyuncular ilk yarı sahaya çıktığımız oyuncularımız. Rekabeti ne kadar genişletirsek bizim için de çok iyi olur. Hocalarımla beraber ilk yarıyı güzel bir şekilde geçirdik. Daha güzel şeyler yapabilirdik, iyi yerlerde olabilirdik. Elimizden kaçırdığımız takımlar oldu. İyi futbol oynatmaya çalışıyoruz hocalarımızla beraber. Kızlarımız bunun bilincinde ve evimizde daha iyi oynuyoruz. Çünkü ayrı bir atmosfer oluyor burada. İkinci yarıda çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyoruz. Herkesin bir emeği var, bütün geçmiş hocalarımızın da emeği var ve herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz. Çünkü çok uzun süreden beri Süper Lig’de olan bir takımız. İlçe takımı olarak büyük takımlarla mücadele ediyoruz ve ikinci yarıda da mücadele etmeye çalışacağız. Çünkü arkamızda destek olduğu sürece Ereğli’de yapamayacağımız bir şey yoktur, diye düşünüyorum.” dedi.

"HAK EDEN ŞAMPİYON OLSUN"

2. yarının tüm takımlar için sakatsız ve belasız geçmesi temennisinde bulunan Ağar, açıklamasını şöyle tamamladı:

"2024 sezonu tüm takımlar için sağlık, mutluluk, başarı getirsin. Sakatsız, belasız bir sezon geçirme dileğiyle ve özellikle bütün takımlar için söylüyorum, bizim takım için söylüyorum, güzel bir sezon geçsin. Güzel bir sezon geçirip, hak eden ligde kalsın. Hak eden şampiyon olsun. Biz de hak edenlerin içinden biri olalım ve güzel bir sezon geçilelim.”

kadın takımı-3

Futbol Okulu'na kayıtlar başlıyor Futbol Okulu'na kayıtlar başlıyor

kadın takımı2-1

Editör: Haber Merkezi