Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde; emekli uzman çavuş Zonguldaklı Nevzat Acar (53), eşi ile oğlunu öldürüp, kızını yaraladıktan sonra intihar etti. Nevzat Acar’ın önce çocuklarını, ardından telefonla polisten yardım isteyen eşini vurduğu, daha sonra kanlar içindeki oğlu ve kızının yanına dönerek silahla intihar ettiği öğrenildi. Acar’ın cenazesi, defnedilmek üzere köyüne getirildi.

Kocaeli’de yaşanan olayda; 53 yaşındaki uzman çavuş Nevzat Acar’ın, Deniz Kuvvetleri’nden emekli olduğu ve bu süre zarfında örnek bir aile oldukları öğrenildi. 2019 yılında babasını kaybeden Acar’ın, eşi ile ailevi problemler yaşadığı ve boşanma aşamasında olduğu öğrenildi. Eşinin uzaklaştırma kararı aldığı Nevzat Acar’ın, memleketi Zonguldak’a geldiği ve kız kardeşinin yanına yerleştiği, bir süredir memleketinde yaşadığı öğrenildi. Acar’ın, eşi ile barışmak için çaba gösterdiği ve içine kapanık olduğu; olaydan 2 gün önce de Kocaeli’ne gittiği iddia edildi.

Eşi ve çocuklarını öldüren daha sonra intihar eden Nevzat Acar’ın cenazesi, memleketi Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Yukarıdere Köyü Aşağı Mahalle’ye getirildi. Acar’ın cenazesi, mahalle camisinde kılınacak cenaze namazının ardından Yukarıdere aile mezarlığına defnedilecek.

Anne Züleyha Acar ile oğlu Oguzcan Acar’ın cenazelerinin ise yarın Çaycuma ilçesine bağlı Karalar Mahallesi’nde defnedileceği öğrenilirken, kızı Nurseda Acar’ın ise yoğun bakımda olduğu öğrenildi.

Öte yandan, Nevzat Acar’ın kardeşi uzman çavuş Taner Acar’ın da 2001 yılında intihar ederek hayatını kaybettiği öğrenildi.

uzmçvş2

Kaynak: iha