Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bu sene 6-9 Temmuz tarihleri arasında 23’üncüsü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Karadeniz Ereğli Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında ilçenin Akarca Mahallesi Ressam Osman Zeki Oral Sokak’ta Tarihi Akkuyu Meydanı’nın açılışı yapılacak.

Festivalin 3’üncü günü olan 8 Temmuz Cumartesi günü saat 12.30’da yapılacak olan açılış, Uluslararası Halk Dansları Gösterisi ile başlayacak.

Gösterilerin ardından, Akarca Mahallesi’nde ikamet eden ve çeşitli alanlarda sanatla uğraşan yaklaşık 40 kadının usta öğreticilerle birlikte ortaya çıkardıkları eserler, katılımcıların beğenisine ve satışına sunulacak.

Sokak üzerinde kurulacak stantlarda el yapımı gıda ürünleri, süs kabağı, bijuteri ürünleri, yağlı boya resimler, ahşap ürünleri, el işleri, cam ürünleri, Tokat yöresine ait tahta baskı ürünleri, ağaç işleri ve hediyelik eşyalar gibi çeşitli ürünler satışa sunulacak.

Akarca Mahallesi Muhtarı İlknur Güleri Tekin, mahallesindeki 40 sanatçı kadının eserlerinin katılımcıların beğeni ve satışına sunulacak olmasının Tarihi Akkuyu Meydanı’nın açılışına renk katacağını belirterek; “Açılışa hazırlık sürecimiz son aşamaya gelmiştir. Mahallemizdeki sanatçı kadınlarımız, usta öğreticileri ve mahalle sakinlerimiz ile birlikte Osman Zeki Oral Sokağımızı açılışa hazır hale getiriyoruz. Emekçi kadınlarımıza bu olanağı sağlayan ve destek veren Kdz. Ereğli Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık ve ekibine teşekkür ediyorum. Gerek tatil, gerek festival, gerekse çeşitli nedenlerle ilçemizde bulunacak olan tüm vatandaşlarımızı, açılışımıza ve sanatçı kadınlarımızın eserlerini yerinde görmeye davet ediyorum” dedi.

İLKNURMUHTAR2

İLKNURMUHTAR3

İLKNURMUHTAR4

İLKNURMUHTAR5

İLKNURMUHTAR6

İLKNURMUHTAR7

Editör: Haber Merkezi