Merkezi Almanya’da bulunan Almanya Ormanlılılar Derneği, Ormanlı’daki eğitim kurumlarında eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladı. Ormanlı’da tespit edilen 40 öğrenci için hazırlanan kırtasiye malzemeleri, derneğin Ormanlı Temsilcisi Varol Aksoy tarafından okullara teslim edildi.

2 bin öğrencinin ihtiyacını belediye karşıladı 2 bin öğrencinin ihtiyacını belediye karşıladı

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Almanya Ormanlılılar Derneği Başkanı Abdullah Akay; dernek yönetimi ve üyeleri olarak Ormanlı halkının yanında olmaya devam edeceklerini belirterek, “Öncelikle 2023-2024 eğitim ve öğretim döneminin tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum. Hır yıl olduğu gibi bu yıl da okul müdürlerimiz ile birlikte tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi velilerimizin öğrencilerine kırtasiye yardımlarımızı ulaştırdık. Bunun yanında dini bayramlarımızda yaptığımız yardımları da sürdüreceğiz. Ayrıca, yine Ormanlı’mızda bulunan okul ve camilerimizin gerek tamir ve tadilat gerekse diğer ihtiyaçlarının karşılanması noktasında elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Beldemize bu katkıları sağlamamızda emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kırtasiye yardımlarını okullara teslim eden Almanya Ormanlılılar Derneği Ormanlı Temsilcisi Varol Aksoy da 40 öğrenciye yardımda bulunduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Almanya Ormanlılılar Derneği olarak, her yıl olduğu gibi yeni eğitim öğretim yılında da maddi imkânı zayıf olan öğrencilerimize yönelik kırtasiye malzemesi desteğimizi sağlamış bulunmaktayız. Sinitli ve Ormanlı Merkez İlkokulu Müdürlerimizin nezaretinde tespit ettiğimiz 40 öğrencimize kırtasiye malzemelerini ulaştırmış bulunuyoruz. Almanya Ormanlılılar Derneği Başkanımız Sayın Abdullah Akay ve değerli yönetimi ile tüm üyelerimize şahsım ve Ormanlı’da yaşayan vatandaşlarımız adına şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle yeni eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Sinitli İlkokulu’nda yaklaşık 4 yıldır Müdür olarak görev yapan Şenol Karaarslan, Almanya Ormanlılılar Derneği’nin yardımlarının kırtasiye ile sınırlı olmadığını belirterek şunları kaydetti:

“Bölgede okul müdürü olarak görev yapmaya başladığım günden itibaren Almanya Ormanlılılar Derneği’nin büyük desteğini görmekteyiz. Bölgede 4 okuluz. Ormanlı Çok Programlı Lisesi, Ormanlı Ortaokulu, Ormanlı İlkokulu,  Sinitli İlkokulu ve civar köylerdeki birleştirilmiş sınıflar da dahil olmak üzere Almanya Ormanlılılar Derneği’nin el atmadığı okul yok. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yine ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kırtasiye desteklerini okulumuza getirdiler. Biz de öğrencilerimize bunları bugün dağıtacağız. Almanya Ormanlılılar Derneği sadece kırtasiye yardımıyla kalmıyor, okullarımızın fiziki yapıları ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaktan da geri kalmıyor. Bölgemize destekleri çok. Kurban ve Ramazan Bayramlarında öğrencilerimizin kıyafetlerinden tutun da ayakkabılarına varıncaya kadar her türlü ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Ramazan ayında 500 aileye gıda yardımı gibi çok sayıda ailenin ihtiyaçlarını gideriyorlar. Bu yaptıkları çalışmalardan dolayı Almanya Ormanlılılar Derneği Başkanımız Abdullah Akay’a, Yönetim Kurulu Üyelerimize ve diğer üyelerimize çok teşekkür ediyoruz. Bizler, yapılan hayırlara sadece aracı oluyoruz, ulaştırıyoruz. Hepsinden Allah razı olsun. Yeni eğitim öğretim yılının tüm camiaya hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

varol aksoy2