Zonguldak Süper Amatör Lig’de oynanan Elvanpazarcıkspor-Akınspor maçının hakemi İsmail İnam ve iki takımın oyuncuları, depremden etkilenen illerin isimlerini anıp maça başladı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 11 ilde can ve mal kaybı meydana gelmişti. Depremin ardından futbol ve hakem camiası da kenetlendi. Zonguldak hakem camiası, bugün anlamlı bir etkinliğe imza attı. İl Hakemi İsmail İnam yönetiminde yardımcı hakemler Berivan Arıcan ve Şaver Şentürk, bugün oynanan Elvanpazarcıkspor, Akınspor karşılaşması öncesinde orta alanda 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Ardından İl Hakemi İsmail İnam yönetiminde futbolcular ve hakemler, hep bir ağızdan depremden etkilenen illerin isimlerini saydı. Yapılan bu anlamlı hareket, tribünden büyük alkış aldı. Etkinliğin ardından maç kaldığı yerden devam etti.

zonguldak maç2

İnam: "İlleri Zonguldak’a taşımak istedik"

Kdz. Ereğli, Çankırı'yı konuk edecek Kdz. Ereğli, Çankırı'yı konuk edecek

Zonguldak İl Hakemi İsmail İnam, depremden etkilenen illeri Zonguldak’a taşımak istediklerini söyleyerek, “Elim felaket sonucu baya insanımızı kaybettik. Bende onların anısına depremden etkilenen illerimizi Zonguldak’a taşımak için böyle birşey yapmak istedim. Gayet güzel oldu. Keşke böyle şeyler yaşamasaydık. Birlik ve beraberliğin sahalara yansıdığı müsabakalar olmasını istiyoruz. Bunun için de böyle bir şey yapma gereği duydum. Futbolcu arkadaşlarımız ve teknik ekip bizlere yardımcı oldular. Futbolcu arkadaşlarımız sağolsun beni kırmadılar. Bu önümüzdeki yolda Elvanpazarcıkspor ve Akınspor’a başarılar diliyorum. Bu vesile ile deprem felaketi yaşadığımız bu dönemlerde bir daha aynı şeylerin yaşanmamasını temenni ediyorum. Tüm ülkemizin başı sağolsun” dedi.

Demir: "Onları unutmadığımızı göstermek istedik"

Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Şube Başkanı Kemal Demir, “Ülkemiz büyük bir felaket atlattı. Deprem felaketinin yaralarını sarmak için, 3-4 Mart’ta başlayan müsabakalarımızda bizde bir nebze olsun onları rahatlatmak ve onları unutmadığımızı belirtmek adı altında maç başında şehirlerimizin isimlerini okuyup hepsinin burada olduğunu ispat etmek, onların gönlünü alıp bir nebze ortamı yumuşatmak olayını yaptık. Hakemlerimiz olsun seyircilerimiz olsun hep beraber bu işi yürüttük. Ben sizlerin aracılığıyla depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Ülkemizin başı sağolsun. Geçmiş olsun” diye konuştu.