Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, arazi kavgası nedeniyle çıkan kavgada hayatını kaybeden Rıza Andiç’in cenaze programı belli oldu. 

Karadeniz Ereğli Gümüşhaneliler Derneği üyelerinden Av. Mücahit Andiç ve Samet Andiç'in babaları, Hüseyin Andiç ve Hakkı Andiçin kardeşi Rıza Andiç’in cenazesi, 22 Haziran 2023 Perşembe günü (yarın) Abalı Camii'nde kılınacak öğle namazına müteakip Gümüşhaneliler Aile Mezarlığına toprağa verilecek.

İLGİLİ HABER

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde; ağabey kardeş arasında çıkan kavgada bir kişi, kardeşi ve kardeşinin arkadaşını av tüfeğiyle yaraladı. Olayda kardeş ağır yaralanırken, diğer kişi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre; ilçenin Kocaali Mahallesi'nde, ağabey Nejdet K. ile kardeşi Cevdet K. arasında daha önce arazi ve yer anlaşmazlığı nedeniyle tartışma çıktı.

İddiaya göre; Nejdet K. eline aldığı av tüfeğiyle, aracıyla olay yerinden geçtiği sırada kardeşi Cevdet K.'ya pusu kurdu. Nejdet K., aracın geçişi sırasında av tüfeğini ateşledi. Bu sırada kurşunların hedefi olan Cevdet K., aracın kontrolünü kaybetti. Yoldan çıkan araç, bahçeye savrularak durabildi.

Olayda Cevdet K., karın bölgesi ve vücudunun çeşitli yerlerinden ağır yaralandı. Kavga ile bağlantısı olmamasına rağmen, Cevdet K.'nın yanında bulunan arkadaşı Rıza Andiç de kurşunların hedefi oldu. 63 yaşındaki Rıza Andiç, boğazına ve göğsüne gelen kurşunlarla olay yerinde hayatını kaybetti. Yaralı Cevdet K., olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ilçedeki bir özel hastaneye kaldırıldı. Şüpheli Nejdet K. ise olay yerine gelen Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Nejdet K.'nın olayda kullandığı av tüfeğine de el konuldu.

Cumhuriyet Savcısı'nın olay yeri incelemesinin arıdndan Rıza Andiç'in cansız bedeni, otopsi işlemleri için morga kaldırıldı.
Yoğun bakıma kaldırılan Cevdet K.'nın da sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.