Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücrette ara zammın belirlenmesi için, Asgari Ücret Tespit Komisyonu 13 Haziran'daki ilk görüşmenin ardından ikinci toplantısını yaptı. Basına kapalı gerçekleşen toplantıya; Çalışma Genel Müdürü Sadettin Akyıl, işçi kesimini temsilen Türk-İş, işveren kesimini temsilen Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) heyeti katıldı.

Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, toplantı sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Uzun uzun görüşmeler yaptık. Çalışma hayatı ile ilgili görüşmeleri sunduk. Rakam olarak bir yere gelinmedi. Bu hafta içerisinde üçüncü defa komisyon olarak bir araya geleceğiz. Komisyonda bir karara vardıktan sonra Cumhurbaşkanımız açıklama yapar diye düşünüyorum. Bayramdan önce rakam konusunda bir karar verilir diye düşünüyorum.

Taşçı: "Dünyada 14. sıradayız" Taşçı: "Dünyada 14. sıradayız"

Şu anda 500 dolar karşılığı rakamını o dönem bakanımız söylemişti. Türk parası olarak görüşüyoruz, dolar üzerinden pazarlık yapmıyoruz. Günün şartlarına göre, insanların alım gücünün artmasını istiyoruz. 500 dolar üzerinden değil, günün şartlarına göre pazarlık yapılacak. Bu hafta inşallah bunu sonuçlandıracağız. Kafamızdaki rakam olmazsa muhalefet şerhimizi koyarız. Gönlümüz üçlü olarak kararın alınmasında. İşveren ya da hükümet tarafından bir rakam masaya gelmedi."