Düzce’de çöp konteynırında bulunan eti sıyrılmış kemiklerin, ata ait olduğu belirlendi. Düzce Valisi Selçuk Aslan, kemikleri atan şahsın yakalandığını ve yeme içme sektöründe işyeri olduğunu belirlediklerini söyledi. Arslan, ata ait olduğu belirlenen kemiklerin nerede işlendiğini ve nerelerde kullanıldığının araştırıldığını da ifade etti.

Düzce’de meydana gelen olayda, Yeni sanayi sitesinde bulunan çöp konteynırında tek tırnaklı hayvana ait olduğu belirlenen etlerinden sıyrılmış kemikler bulunmuştu. Olayın ardından harekete geçen polis ekipleri ile Tarım Orman ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri yaptıkları çalışmada kemiklerin ata ait olduğunu belirledi. Araştırmayı derinleştiren ekipler, kemikleri gece saatlerinde bir şahsın bıraktığını tespit ettiler. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, şahsı yakaladı. Emniyette ifadesi alınan şahsın, yeme içme sektöründe işyerinin olduğunu tespit etti. Ekipler, şahsın atı nerede kestiğini ve kendi işyerinde mi kullandığını yoksa satışını mı yaptığını belirlemeye çalışıyor.

Düzce Valisi Selçuk Aslan, Vali Yardımcısı Ömer Yılmaz, Düzce İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve Jandarma Komutanı Alb. Murat Kılıç basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Vali Selçuk Aslan; “Vatandaşların ihbarıyla çöp konteynerında at kemikleri olduğu belirlendi. Polis ile Tarım Orman ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekiplerince numuneler alındı. Veteriner raporunda kemiklerin ata ait olduğu belirlendi. Polis ekipleri, çevrede güvenlik kameralarını inceleyerek yaptıkları çalışmada faili yakaladılar. Şahsın bir işletmesi var. O işletmeden de diğer işletmelerden de numune aldık. Laboratuvara gönderildi bu numuneler. Sonuçları bekliyoruz. Şunda çok netiz. Elimizdeki kemik parçalarının, yakaladığımız fail tarafından bırakıldığı çok açık. Şahıs bu atı nerede kesti, neden buraya bıraktı? Bu soruların cevabı üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Araştırdığımız konu ise bu at nerede kesildi, kemik parçalarına ait et nerede? Bu sorunların cevabını arkadaşlarımız araştırıyor” diye konuştu.

Ereğli'de, 2 kişi kamyonetin altında kaldı! Ereğli'de, 2 kişi kamyonetin altında kaldı!

Düzce Valisi

At Kemiği2

Kaynak: iha