A Milli Futbol Takımımız; EURO 2024 Elemeleri D Grubu 7. maçında, Konya'da Letonya ile karşılaştı. Mücadele, Milli Takımımızın 4-0'lık üstünlüğü ile sona erdi.

Konya Büyükşehir Belediye Stadı'nda oynanan karşılaşmada, il yarıda gol sesi çıkmadı.

Mücadele, Ay-Yıldızlı ekibimizin ikinci yarıda bulduğu gollerle 4-0 sona ererken; A Milli Takımımız D Grubu'ndaki puanını 16'ya yükselterek Almanya biletini almış oldu.

GOLLER

İlk yarıda attığı gol ofsayt nedeniyle iptal edilen Yunus Akgün, 58. dakikada muhteşem bir vuruşla Milli Takımımızı öne geçiren golü attı. Ay-Yıldızlı ekibimizin diğer 3 golü ise 80. dakikadan sonra geldi. Cenk Tosun, 83. dakikada attığı golle takımımızı rahatlatırken; mücadelenin 3. golüne ise Kerem Aktürkoğlu imza attı. Cenk Tosun'un maçın sonucunu belirleyen 4. golü attmasının ardından ülke genelinde büyük bir seviç yaşandı.

Elde edilen bu farklı galibiyetle Ay-Yıldızlı Takımımız D Grubu'ndaki puanını 16'ya yükseltti ve EURO 2024 Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı. Grubun bir diğer maçında ise Galler, Hırvatistan'ı 2-1 mağlup ederek puanını 10'a yükseltti.

PUAN DURUMU
1) TÜRKİYE - 13 PUAN (7 MAÇ)
2) HIRVATİSTAN - 10 PUAN (6 MAÇ)
3) GALLER - 10 PUAN (6 MAÇ)
4) ERMENİSTAN - 7 PUAN (6 MAÇ)
5) LETONYA - 3 PUAN (7 MAÇ)

D GRUBU KALAN MAÇLAR
18 KASIM: ERMENİSTAN-GALLER
18 KASIM: LETONYA-HIRVATİSTAN
21 KASIM: HIRVATİSTAN-ERMENİSTAN
21 KASIM: GALLER-TÜRKİYE
 

Editör: Haber Merkezi