Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK), gruplu olarak çalıştırılmak üzere 2 bin işçi alınacak. Alımların 1500’ü Zonguldak’tan, 400’ü Bartın’dan, 100’ü ise Karabük’ün Yenice ilçesinden yapılacak. Zonguldak'taki kura çekimi; 13 Ekim Cuma günü (yarın) saat 14.00'te, Site Spor Salonunda yapılacak. Bartın ve Karabük'teki kura çekimleri ise 20 Ekim Cuma günü yapılacak. Zonguldak'ta yapılacak kura çekiminde bin 500 asil, 750 yedek; Bartın'da yapılacak kura çekiminde 400 asil, 200 yedek, Karabük'te yapılacak kura çekiminde ise 100 asil, 50 yedek adayın isimleri belirlenecek.

BAKANLAR ZONGULDAK’A GELİYOR
Zonguldak’ta yapılacak olan kura çekimine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar da katılacak.

Bakan Bayraktar Zonguldak programına, 13 Eylül’de TTK Armutçuk Müessesesi’nde meydana gelen göçükte hayatını kaybeden maden şehidi Ramazan Yıldırım’ın ailesini ziyaret ederek başlayacak. Bayraktar; yarın saat 11.30’da, maden şehidi Ramazan Yıldırım’ın Kdz. Ereğli ilçesi Kepez Mahallesi’nde ikamet eden ailesine taziye ziyaretinde bulunacak.

Cuma namazını Zonguldak’taki Uzun Mehmet Camii’nde kılacak olan Bayraktar, daha sonra Site Kapalı Spor Salonunda yapılacak olan TTK İşçi Alımı Kura Çekimi programına katılacak. Programda; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, işçi adayları ve yakınlarına hitaben birer konuşma yapacaklar. Protokol konuşmalarının ardından kura çekimi gerçekleştirilecek.

Posbıyık'tan Yazıcıoğlu'na 'geçmiş olsun' ziyareti Posbıyık'tan Yazıcıoğlu'na 'geçmiş olsun' ziyareti

Bakan Bayraktar, Zonguldak Valiliği ve Zonguldak Belediye Başkanlığı ziyaretlerinin ardından AK Parti Zonguldak İl Başkanlığında yapılacak olan Teşkilat toplantısına katılacak. Maden Müzesi’nde AK Parti Gençlik Buluşması kapsamında gençlerle bir araya gelecek olan Bakan Bayraktar, bu programın ardından Zonguldak’tan ayrılarak Ankara’ya hareket edecek.

HABER: TALHA YAZICIOĞLU