Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık ile birlikte Posbıyık Gönüllüleri Seçim Ofisi’nde gençlerle bir araya geldi.

Kdz. Ereğlili gençlerin oluşturduğu Kapalı Oda Grubu’nun müzik ziyafetinde ateş başında toplanan gençlerin sevgi gösterileriyle karşılanan Başkan Posbıyık, etkinlik boyunca gençlerin taleplerini dinledi, bir çok müjdeler verdi.

-GENÇLERE YENİ MÜJDELER-

Başkan Posbıyık, gençlere şu şekilde seslendi:

Posbıyık sevgisi sokaklara sığmadı Posbıyık sevgisi sokaklara sığmadı

“Sevgili Gençler; Bir yanım sizsiniz; diğer yanım Ereğli halkı.

Sahil boyunca gençlerin internete ulaşacağı ücretsiz Wİ-Fİ projesi şuanda başladı. İhaleyi yaptık, sahil boyunca kafeler dahil gençlerimiz, halkımız ücretsiz internete kavuştu.

Gençler için yeni bir çalışma alanı hazırladık. Ders çalışabilecekleri, ücretsiz internet hizmeti olan, geç saate kadar açık sosyal bir kütüphane için yer hazırlandı ve şuanda projeleri yapılıyor.

Orman Bakanlığı’na Kent Ormanı yapmak için başvurduk. İçerisinde  piknik alanları, yürüyüş alanları, macera parkı ve selfie parkı olan projemizi hayata geçireceğiz. Bunun için gayret ediyoruz.

Cumhuriyet Halk Evleri yoğun ilgi gördü. Binlerce kadın orada çalışıyor, meslek öğreniyorlar. Dostluklar kurdular. Şimdi Cumhuriyet Halk Evi’ni genişletiyoruz. Oraya gençler için Dijital Medya Kullanımı, Piyano, Gitar ve Bağlama Kursları açıyoruz.

Bisiklet yolunu biliyorsunuz yaptık. Ancak Kandilli’ye doğalgaz gidiyor, tabii ki çok hayırlı bir iş. Doğalgaz hattı nedeniyle bisiklet yolu bozuldu. Doğalgaz çalışması bittikten sonra Kandilli’ye kadar olan bisiklet yolunu dünya standartlarına göre yapacağız. Bisiklet yolunda paylaşım ve kiralama istasyonları kuracağız ve herkes bisiklete binebilecek ve öbür istasyonda bırakacak.

-YENİ FESTİVALLER YAPILACAK-

Festivallere aynen devam. İlave olarak Jazz Festivali ve Gençlik Festivali yapacağız. Repçiler, metalciler gelecek, geniş bir alanda gençlik festivali yapacağız.

14 Şubat Sevgililer Günü’nde Halk Kafe’de düzenlediğimiz etkinlikte görmüşsünüzdür müzik eşliğinde yapay kar yağdırdık. Herkesin çok hoşuna gitti. Arkadaşlarla karar aldık, kar yağmazsa biz yapay kar yağdıracağız ve birde Kar Festivali yapacağız.”

Posbıyık Gençler2

Posbıyık Gençler3

Posbıyık Gençler4

Posbıyık Gençler5

Editör: Haber Merkezi