Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısının ilk oturumu, AKM Nikah Salonu’nda, Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında yapıldı.

Gündem dışı bir konuşma yapan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ören Mahallesi'ne doğalgaz müjdesi verdi. Ören Mahallesi’nde ilk kez son yerel seçimlerde birinci parti çıktıktan sonra gizli bir el tarafından doğalgazın iptal edildiğini açıklayan Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

Erdemir, Kurban Bayramı'nı kutladı Erdemir, Kurban Bayramı'nı kutladı

“Ören'de biliyorsunuz birinci parti çıktık ilk kez. Daha evvel Dergazla yaptığımız anlaşmaya göre, buraya 2024’te doğalgaz verilecekti. Fakat biz buradan birinci parti çıktıktan sonra nedense bu programdan Ören’i çıkardılar. Çok zor duruma düştük. Birinci parti çıktık, söz verdik. Bir gizli el tarafından doğalgaz iptal edildi.

Bir mücadele verdik. Ayın 3’ünde Dergaz Yönetim Kurulu toplantısı vardı. Mustafa Kuru’ya vekalet verdim ve gönderdim. Büyük çekişmeler neticesinde Ören’e 2024 yılında doğalgazın getirilmesi konusunda son neticeyi aldık.  Ören Mahallesi'ne hayırlı olsun diyorum. Bu arada Mustafa Kuru’ya da özel teşekkürlerimi söylüyorum. Doğalgaz çalışmaları yakında başlayacak.Ereğli’de doğalgazsız yer bırakmayacağız.”

Editör: Haber Merkezi