Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda 92 kg'da Türkiye şampiyonu olan Alperen Atar, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’i makamında ziyaret etti. Tekin, ziyarette yaptığı konuşmada, Türkiye şampiyonu olan Alperen Atar ile gurur duyduklarını belirtti.

Alperen’in başarısının ilçedeki birçok gence de örnek olacağını belirten Başkan Tekin, “Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda 92 kg'da Türkiye şampiyonu olan Alperen Atar kardeşimizi Belediyemizde ağırlamaktan mutlu olduk.  Alperen’in başarısıyla hepimiz gurur duyduk. Onun bu başarısı, ilçemizdeki birçok gencimize de örnek olacaktır. Türkiye şampiyonluğu derecesi artık bize yetmez Alperen kardeşimizden artık Avrupa ve Dünya şampiyonluğu bekliyoruz. Alaplı Belediyesi olarak spora ve sporcularımıza desteğimiz bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir. Ben Alperen’in ailesine böyle bir evlat yetiştirdikleri için teşekkür ediyorum. Onu yetiştiren değerli hocalarına da teşekkür ediyorum. Ayrıca üniversite öğrencisi olan Alperen kardeşimize hem eğitim hayatında hem de Milli takımda başarılar diliyorum. Onunla ne kadar gurur duysak azdır.” dedi.

Başkan Tekin, konuşmasının ardından şampiyon sporcuya çeyrek altın ve onu yetiştiren hocası Yasin Şahin’e plaket takdim etti. 

Ziyarete, Alaplı Spor Kulübü yöneticileri katıldı.

Namağlup birinci oldular Namağlup birinci oldular

tekin-alperen2

tekin-alperen3

HABER: TALHA YAZICIOĞLU

Editör: Haber Merkezi