Devrek Belediyesi’nde tahsilat makbuzlarında usulsüzlük yapılarak belediyeyi zarara uğratan 2 kişi gözaltına alındı. Devrek Belediyesi’ne bağlı şirkette çalışan Soner G. ve Umut K. isimli şahıslar, pazaryeri esnafına kestikleri tahsilat makbuzlarının küçük bir miktarını belediye hesabına yatırırken, büyük bir kısmını ise belediyenin hesabına yatırmadı.

Devrek Kaymakamlığı denetim ekiplerinin rutin mali denetimleri esnasında bu iki personelin denetim ekiplerine eksik evrak verdiğini fark eden Mali Hizmetler Müdürü, olayı anında Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’a bildirdi. Başkan Bozkurt da bunun üzerine Soner G. ve Umut K.’ya görevden el çektirdi. Konunun incelenmesi için belediye bünyesinde komisyon kuran Başkan Bozkurt, Kaymakamlığın denetim ekibine de bilgi vererek iki personel hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

"ŞİKAYET EDEN BENİM"

Konuyla ilgili açıklama yapan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt; “Devrek Kaymakamlığı denetim ekiplerinin rutin mali denetimleri esnasında iki personelin denetim ekiplerine eksik evrak verdiğini fark eden Mali Hizmetler Müdürümüz, olayı anında bana bildirdi. Bunun üzerine iki personeli görevden alarak olayı araştırmaya başladık. Ardından evrakların incelenmesi için belediyemiz bünyesinde de ekip görevlendirdim. Durumu raporladıktan sonra kaymakamlığa bilgi verip savcılığa da bizzat suç duyurusunda bulundum. Şuan için bir rakam telaffuz etmek doğru değil. Soruşturmamız devam ediyor. Hem belediye bünyesinde hem de Devrek Kaymakamlığı bünyesinde ekipler tüm işlemleri inceliyorlar. Hazırladığımız rapor doğrultusunda emniyet iki kişiyi de gözaltına aldı. Bu kişileri şikayet eden benim. Belediyemiz zarara uğratılmıştır. Adli soruşturma sonucunda gereken yapılacaktır.”

Editör: Haber Merkezi