Zonguldak Belediyesi’nde temizlik işçisi olarak görev yapan 58 yaşındaki Abdurrahman Yılmaz, maaşıyla 5 öğrenciye burs veriyor.

Zonguldak’ta eğitime katkısı ile tanınan Yılmaz, üniversite öğrencilerinin burs talebini geri çevirmiyor. Her yıl öğrencilere maaşından burs veren Yılmaz, bu yıl beşinci öğrenciye de burs vermeye başladı. Yılmaz, Eskişehir Üniversitesi Yabancı Dil Bölümü okuyan birinci sınıf öğrencisinin burs talebini geri çevirmedi.

Yılmaz’ın bu anlamlı davranışı yediden yetmişe herkesten büyük takdir topladı.

Alaplı'da yaşandı... Alaplı'da yaşandı...

Yılmaz; “Zonguldak Belediyesi’nde temizlik personeli olarak çalışıyorum. 58 yaşındayım. 15 senedir bu işi yapıyorum. 4 öğrenci okutuyordum, şimdi bu sayıyı 5’e çıkardım. Öğrencimiz üniversite öğrencisi. Kendisi Zonguldaklı. Gerçekten ihtiyacı olan bir öğrencimdir. Öğrencimizi, arkadaşımızın vasıtası ile buldum. Kendisi ve ailesiyle de görüştük. Bankaya ödeme talimatı verdim, her ayın 15'inde bursları yatıyor. Bu sene iki öğrencim bitiyor. Onların yerine iki öğrenci daha alacağım. Ben ilk öğrencilere burs vermemle tanınıyordum. Orada da söylemiştim, çalıştığım sürece, bütçem elverdiği sürece öğrencilere burs vermeye devam edeceğim” dedi.

Kaynak: iha