İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odaları (İMEAK) Kdz. Ereğli (Batı Karadeniz Bölgesi) Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Ünlüer, Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından işletmesi üstlenilen Bozhane Limanı’nın iskele iç tarafına gemi yanaşma izni verilmesi konusunda açıklama yaptı. Verilen izni memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Ünlüer, kendisinin ve Meclis Başkanı Kamil Ustaoğlu’nun yoğun diplomasi ve gayretleri ile Liman Başkanlığı ve ilgili kamu kurumları tarafından yapılan kontroller sonrası alınan karar gereği Bozhane Belediye Limanı İskele iç tarafına gemi yanaşma izni verildiğini söyledi.

Ünlüer, şunları kaydetti:

“Buna göre, gemiler için Boy sınırlaması maksimum 115 Metre, Draft sınırlaması maksimum 5.5 Metre olarak uygulanacaktır. An itibarı ile yükleme-boşaltma trafiğine kısmen açılan limanımıza gemiler yanaşmaya başlamıştır.

Batı Karedeniz bölgesinin önemli miktarda yükünü çeken limanımızın diğer kısımlarında da gerekli güçlendirme ve tadilat çalışmaları sürmekte olup, gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Bozhane Limanımızın gemi yükleme-boşaltma trafiğine açılması için her türlü can/mal güvenliği ve mevzuata uygunluğunu gözeterek samimi çaba gösteren Kaymakamımız Sayın Mehmet Yapıcı’ya, Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık’a, Liman Başkanımız Sayın Bülent Taşdemir’e, sorunumuzu her türlü platformda seslendirerek çözüm isteyen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Arslan Keleş’e teşekkür ederiz.

Ayrıca sorunun çözümü için yol açıcı işbirliklerinden dolayı siyasilerimiz ve bürokratlarımıza teşekkürlerimizi bildiririz.”

liman2

Editör: Haber Merkezi