Belediye İş Sendikası ile Devrek Belediyesi bünyesinde çalışan kadrolu işçilerin Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine başlanılabilmesi için Başkan Çetin Bozkurt’a taslak sunuldu.

Devrek Belediyesi Limited Şirketi’nin daha önce başlatılan sözleşme görüşme sürecinin üçüncü oturumunda İdare Maddeler kısmında anlaşmaya varıldığı kaydedilirken, Mali Maddeler kısımlarını içeren oturum görüşmelerine ise Toplu Sözleşmede belirtilen yasal takvime göre devam edilecek.

Görüşmelere, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş ile Başkan Yardımcısı Hasan Aydın ve Devrek Belediye İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Ulupınar katıldı.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Başkan Çetin Bozkurt, “Bölgenin en fazla maaş veren kurumu olmayı hedefliyoruz” dedi.

Bozkurt, şöyle konuştu:

TTK'da kaç kişi işbaşı yaptı? TTK'da kaç kişi işbaşı yaptı?

“Geçtiğimiz 4 yıl içersinde, toplu sözleşmesi olmayan işçilerimizin toplu iş sözleşmesi kapsamında maaş alabilmelerini sağladık. Her yıl imzalanan toplu iş sözleşmelerini yeni kazanımlarla detaylandırdık. Yine işçilerimize en iyi şekilde, bölgenin en fazla maaş veren kurumu olmayı hedefliyoruz.”

Devrek Belediyesinde toplu iş sözleşme görüşmeleri sürüyor.

Editör: Haber Merkezi