AK Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Av. Saffet Bozkurt, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Yerel Yönetimler Başkanı Necati Akdeniz, Yönetim Kurulu Üyesi Halil Kırtay ile birlikte;seçim çalışmaları kapsamında Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti. 

Ziyarette Bozkurt ve beraberindekileri Dernek Başkanı Şafak Erel, Başkan Yardımcıları Recep Akkaya ile Vedat Kılıç, Mali Sekreter İlknur Turt, Genel Sekreter Haydar Yağız ve dernek üyesi gazeteciler karşıladı.

Bozkurt, ziyarette yaptığı konuşmasında, “2,5 yıldır AK Parti Ereğli ilçe Başkanlığı yapıyorduk. Ereğli’de devlet hizmeti anlamında belli bir seviyeye getirdik. Aday adayıyız, genel merkezimizin taktiri neyse o olur. O taktir doğrultusunda biz hareket edeceğiz. Biz olursak biz, biz olmazsak olacak adayların yanındayız. Biz de aday adaylık sürecinde bölgemizdeki sivil toplum örgütlerini dolaşıyoruz. Gazeteciler cemiyeti bu noktada Ereğli’de önemli sivil toplum örgütlerinden bir tanesi.” dedi. 

Erel: “2. sıranın Ereğli’den aday olan kişilerden olmasını istiyoruz”
Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak Erel’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, tüm siyasi partilerden Kdz. Ereğli’ye en az 2. sırayı vermelerini istedi.

Erel, konuşmasında; “Yaklaşan 14 Mayıs genel seçimlerinde bizim ilçemizden de ilimizden de aday adayları yavaş yavaş belli oldu. Tahminimce 1 hafta sonra adaylar açıklanacak. Eskiden adaylara parti parti bakıyorduk, son dönemde Millet ittifakı, Cumhur ittifakı olarak seçimleri görüyoruz. Ya Recep Tayyip Erdoğan ya Kemal Kılıçdaroğlu aday olarak karşımıza çıkacak ama bizim için Ereğli’de yaşayan insanlar olarak milletvekilleri çok önemli. Bu dönemde Ereğli’den, içimizden, halkın içinden seçilecek adaylar bizim için çok önemli, ayrıca sıralamada çok önemli. Ereğli, Zonguldak’ı nüfus olarak geçmiş durumdayız ama en azından ikinci sıranın Ereğli’den aday olan kişilerden olmasını istiyoruz. Bu nedenle de Saffet başkana girdiği yarışta başarılar diliyorum. Bizi ziyaret ettiği için ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. 
Ziyaret bir süre devam eden sohbetin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Editör: Haber Merkezi