Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 28. Dönem Zonguldak Milletvekili Adayı Bayram Bozkurt; Bölge Milletvekillerine seslenerek, Zonguldak’ın kronikleşmiş sorunlarına neşter vurmalarını istedi. 

Bozkurt; sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, TTK’ya yapılacak işçi alımlarından tersanelere, doğalgaz taleplerinden ERDEMİR’e işçi alımlarına kadar pek çok konuda Zonguldak Milletvekilleri yönelik olarak sitem dolu bir mesaj yayımladı.

Sosyal medyada yorum ve beğeni yağmuruna tutulan paylaşımında, “Vur patlasın, çal oynasın. Bu düğünler ve Bayramlar hiç bitmesin!!!” başlığı atan Bozkurt, madde madde sıraladığı sorunlarla ilgili şu görüşlere yer verdi:        

“Erdemir’e iş başvurusu yaparak, sınava giren bütün Zonguldak’lı kardeşlerimi söz konusu sınavda eleyen Erdemir yönetimini esefle kınıyorum, yazıklar olsun! Bu fabrikanın bütün zehrini, hastalığını çeken biz, alınmayan bizim gençlerimiz, bizim sabrımızla kimse oynamasın, yeter artık, OYAK yönetimi artık kendine gelsin.

TTK'ya yapılacak olan alımlar 2006 ve 2009 alımları gibi mi olacak? Yoksa yine birilerinin yeğenleri kuzenleri hemşerileri akrabaları dışarıdan gelip burada iş başı yapıp bizim kardeşlerimiz ata toprağından kopup gurbete mi gidecek?

Milyonlarca yatırım yapılarak yapılan tersanelerimizin durumu ne olacak? Acaba bir tane vekilimizin aklına gelip de buraya bir el atalım diyecek mi? 

Kdz. Ereğli İlçe Örgütü, tören ile kutladı Kdz. Ereğli İlçe Örgütü, tören ile kutladı

Seçim zamanı dillerden düşmeyen köylerdeki doğalgaz sıkıntısı ne olacak bir çalışma var mı?

Birde zahmet olmazsa sayın vekillerim şu yollara bir el atalım. Aslında burada hep vekillerimize sitem ediyoruz ama aslında en büyük hata STK temsilcileri ve muhtarlarımızda.  Neden mi bunu dedim çünkü hiçbirinden yüksek bir ses çıkmıyor. Yazık ki çok yazık! Daha Zonguldak’ımız uzun bir dönem koca bir köy olarak kalmaya devam edecek.”

bbozkurt