31 Mart Yerel Seçimlerinde makas daralıyor. Özellikle Belediye Başkan Adayları, mahalle mahalle gezerek ve sosyal medyadan proje ve vaatlerini açıklayarak oy istiyor. Ancak hemen hemen hepsi yol, otopark, park-bahçe, kent meydanı, belediye binaları, kültür merkezleri gibi projelerini görseller ve animasyonlarla vatandaşların beğenisine sunuyor.

15 Şubat'ta Olay67 haber sitemizde yaptığımız “ALAPLI, BÖLGENİN YILDIZI OLABİLİR” başlıklı haberimiz 129 bin görüntülemeyle kamuoyunda çok büyük yankı yaptı.

Olay67 haber portalı olarak, habere konu olan projeye ilişkin girişimci Harun Dinçer’e görüşlerini sorduk.

Dinçer, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ereğli-Alaplı-Akçakoca-Kocaali ve Karasu sahil bandındaki ilçelerimiz ile Düzce ilimiz olmak üzere bölgemizi kapsayan havaalanı-liman projemi; 28 bin nüfuslu küçük bir ilçe olan fakat merkezi konumdaki tek uygun yer olan Alaplı’da tasarladım. Projeme; elimdeki tüm kanıt, belge ve müracaatlarım ile siyasi partilerden destek istedim. Ancak hiç birisi açıklama yapma ve görüntü verme cesareti göstermedi. Oysa söz konusu proje ile ilgili olarak Ulaştırma Bakanlığı Kıyı Yapıları Proje Dairesi Başkanlığınca tarafıma 'Ulusal Ulaştırma ve Lojistik Master Planı öngörüsüyle çalışmalar yapılabilecektir' açıklaması yapıldı. Bu proje ile bölgemizde tek ve stratejik konumda olan Alaplı ilçemiz, bir anda cazibe merkezi olur ve kalkınma anlamında büyük fırsat elde eder.

Ereğli'de, yeni dönemin ilk toplantısı yapıldı Ereğli'de, yeni dönemin ilk toplantısı yapıldı

31 Mart Yerel Seçimlerinde sonuç ne olursa olsun çalışmalarımız devam edecektir. Yabancı bir firmayla görüşmeler devam ediyor, kolay bir süreç değil. Olumlu bir durumda kamuoyu bilgilendirilecektir. Ereğli-Alaplı-Akçakoca-Kocaali-Karasu ve Düzce’deki seçmenlerimiz de bu projeyi dikkate aldırsınlar ve destek versinler.”

Harun Di̇nçer2

Editör: Haber Merkezi