Bu sene Kdz. Ereğli’yi Türkiye Master Veteran Futbol ligi (TMVFL) Batı Karadeniz Mavi gurupta temsil eden Karadeniz Ereğli Veteran futbol takımı, üst üste aldığı başarılı sonuçlarla dikkat çekiyor.

Teknik direktörlüğünü bölgemiz takımlarından eski adıyla Erdemir Ereğli sporda başlayıp ülkemizin değişik takımlarında profesyonel futbol oynamış olan, A genç, B genç ve ümit milli takım aday kadrolarına da davet edilen, şimdinin UEFA A lisansa sahip hocası Gökhan TAN'ın yaptığı Karadeniz Ereğli veteran futbol takımı; geçtiğimiz hafta ligin güçlü ekiplerinden Sakarya Hendek veteran takımını ilk yarısını 1-0 yenik kapattığı maçta ikinci yarıda Aytaç'ın ve Fatih Karakaş'ın attığı gollerle 2-1 mağlup etti. Geçen senenin şampiyonu ve bu senenin gurup lideri olan güçlü rakibi karşısında üstün bir performans sergileyen temsilcimiz, maç sonunda 3 puanı alarak rakibine şampiyonluk yolunda çok büyük bir darbe vurdu.

tmvl2

Maç sonunda açıklamalarda bulunan teknik direktör Gökhan Tan, şunları söyledi:

Yüzme müsabakalarında, dereceleri Çaycuma kaptı Yüzme müsabakalarında, dereceleri Çaycuma kaptı

“Bizler Karadeniz Ereğli veteranlar olarak önceliğimiz güzel ve kalıcı başarılar elde edebilmek. Güzel ve ahlakı düzgün insanlarla sporun bu yaşta bile ne kadar düzgün ve disiplinli yapılabildiğini herkese göstermek istiyoruz. Bende dahil olmak üzere bu takımda 5 tane çok değerli ve işlerinde başarılı isim yapmış lisanslı hocalar bulunmakta. Yıllarca değişik takımlarda kendini ispatlamış ve isim yapmış çok değerli oyuncular ile beraber bu işi yapıyorum. Teknik kadromda da çok kaliteli ve karakterli insanlar mevcut. Başkanım Ayhan Altuntaş, kurucu yöneticilerimiz Hasan Ulusoy ve Soner Şen  yardımcı hocam Adem Demirtaş gecesini gündüzünü benimle beraber bu takımın başarısı için harcayan değerli güzel insanlar. Çünkü  bizim takımımız öncelikle sağlam dostluklar üzerine kurulmuş ve güzel anılar birikmeye çalışıp, Ereğli'de takdir görebilecek insanları bir araya getirmeye çalışan bir takım. Her sene bu başarıların üstüne koyarak gitmek istiyoruz. Mesela bu sene TMVF Türkiye Veteran Milli takım karmasına 3 arkadaşımız davet edildi. Geçen hafta Hendek'te düzenlenen depremzedeler yararına yapılan milli maçta oyuncum Servet Öztürk, bizleri başarılı bir şekilde temsil ederek gururlandırdı. Bir hoca olarak bu benim için ve takımım için bir gurur kaynağı. İnşallah bundan sonraki senelerde daha çok arkadaşımızı TMVFL Milli Takım karmasına gönderip Ereğli için daha gurur verici şeyler yapacağız. Bize destek veren başta ailelerimize, sponsorlarımıza ve spor severlere çok teşekkür ediyorum.”