Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Trafik, durma noktasına geldi Trafik, durma noktasına geldi

Mesajında Çanakkale Zaferi'nin güçlü bir ilham kaynağı olduğunu ifade eden Başkan Posbıyık, tarih bilincine vurgu yaptı.

Başkan Posbıyık'ın mesajı şöyle: 

"Çanakkale Zaferi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum." sözüyle, bir ulusun vatan sevgisini, kardeşliği, birlik ve beraberlik ruhunu tüm dünyaya inançla kanıtladığı bir mücadelenin göstergesidir.

109 yıl önce bugün 'Çanakkale Geçilmez' dedirten kahramanlarımız, kendi topraklarımıza ve hürriyetimize sahip çıkma kararlılığımızı ortaya koymuş, tüm dünyaya bu milletin var oluş iradesinin yıkılamayacağını kanıtlamıştır. 

Bu yüzden imkânsızlıklar içinde çok büyük fedakârlıklar ile kazanılan Çanakkale Zaferi, sadece geçmişimizin bir aziz hatırası olarak değil, gelecek nesillere en güçlü ilham kaynaklarından biri olmaya devam edecektir. 

Milleti millet yapan şeylerden biri de ortak tarih bilincidir. Bugün bizlere düşen en büyük görev; Atalarımızın bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkarak, Çanakkale ruhunu, heyecanını ve kararlığını her zaman yaşatmaktır. 

Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, vatanı uğruna canını bir an bile düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum."

Posbıyık 18 Mart2

Editör: Haber Merkezi