24. Dönem AK Parti Zonguldak Milletvekili ve Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ercan Candan, Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’ni (EGD) ziyaret etti. Candan’ı, EGD girişinde Başkan Şafak Erel, Başkan Yardımcıları Vedat Kılıç, Recep Akkaya, Genel Sekreter Haydar Yağız ve Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Kurttekin karşıladı.

Ziyarette konuşan Candan, Milletvekilliği görevinde bulunduğu süreçte şeffaflıktan ödün vermediğini ve ilçeye eğitim başta olmak üzere birçok alanda ciddi yatırımlar kazandırıldığını söyledi.

Kdz. Ereğli halkının kendisine sahip çıktığını ve ilçe halkına hizmet etmek istediğini ifade eden Candan, 2024 yılının Mart ayında yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti’den Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığına aday adayı olacağını açıkladı. İlçenin öne çıkan sorunları üzerine EGD yöneticileri ile istişarelerde bulunan Candan, sorunların çözümüne yönelik gerekli bilgi, birikim ve tecrübeye sahip olduğunu ifade etti.

Nazik ziyaretinden dolayı Candan’a teşekkür eden EGD Başkanı Erel de göreve geldikleri günden bu yana çok sayıda bürokrat, siyasetçi, sivil toplum örgütü yöneticisi ve iş insanını ağırladıklarını ve bundan da büyük bir memnuniyet duyduklarını söyledi.

Candan’ın Milletvekilliği döneminde ilçeye önemli yatırımlar yapıldığını ifade eden Erel, Kdz. Ereğli başta olmak üzere Zonguldak’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Candan’a, Belediye Başkanlığı yolunda başarı dileğinde bulunan Erel; “Ereğli’ye hizmet edenin başımızın üzerinde yeri var, biz EGD olarak her zaman yanında oluruz” dedi.

Yaklaşık 2 saat süren ziyaret, günün anısına fotoğraf çekimiyle sona erdi.

candan2

Editör: Haber Merkezi