Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 19 Kasım’da yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle, içerisinde 12 mürettebatı ile birlikte batan Türk bayraklı ‘Kafkametler’ isimli kuru yük gemisinde bir gün sonra gemi aşçısı Metin Usta'nın cansız bedeni kıyıya vurmuş halde bulunmuştu. Yeri belirlendikten sonra aramaların 42 dalgıç tarafından sürdürüldüğü çalışmaların beşinci gününde, kara ve su altı görüntüleme cihazı ile yapılan tespit sonucu bir mürettebatın daha cansız bedenine ulaşılarak çıkarılmıştı. Cansız bedeni çıkarılarak Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi morguna kaldırılan mürettebatın yapılan kimlik tespiti sonucu, 72 yaşındaki usta gemici İsmail Kaptan olduğu tespit edildi.

Diğer yandan ,kayıp 10 mürettebatın da bulunması için çalışmalar devam ederken, bölgeye Sonar sistemiyle donatılan savaş gemileri ile SAT komandoları da sevk edilildi.

'Uyuşturucu ticareti' suçundan aranıyordu 'Uyuşturucu ticareti' suçundan aranıyordu

AFAD Başkanlığı ise sosyal medyadan çalışmaların 5. gününde 372 personel, 2 uçak, 2 helikopter, 18 bot, 3 drone, 2 Rov (Su altı robotu) 3 YTS Sonar'ın aktif olarak görev aldığını ifade etti.

Editör: Haber Merkezi