Dün akşam saatlerinde yaşamını yitiren Alaplılı iş insanı Cengiz Ergin, bugün kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
Zonguldak'ın Alaplı ilçesinin tanınan ve sevilen iş insanlarından, Erginler Şirketler Grubu Sahiplerinden, 2019 yılında yapılan Yerel Seçimler öncesinde AK Parti'den Alaplı Belediye Başkanlığına aday adayı olan Cengiz Ergin; dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.
Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gören Cengiz Ergin'in, Pazar günü akşam saatlerinde fenalaşması üzerine önce Kdz. Ereğli'deki Özel Echomar Hastanesi'ne kaldırıldığı; ardından da Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne sevk edildiği öğrenildi. Cengiz Ergin, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen dün akşam saatlerinde hayata gözlerini yumdu.
Merhum Cengiz Ergin'in cenazesi, bugün öğle namazına müteakip Alaplı Merkez Camii'nde kalınan cenaze namazının ardından Alaplı ilçesine bağlı Kılçak Köyü'nde toprağa verildi.
Merhum Cengiz Ergin'in cenaze törenine; Ergin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, AK Parti 28. Dönem Zonguldak Milletvekili aday adayları Ömer Yazıcıoğlu, Faruk Çaturoğlu, MHP Milletvekili adayı Bayram Bozkurt, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile esnaf ve iş insanları katıldı.
Olay67 ailesi ve Yazıcıoğlu Şirketler Grubu olarak, merhum Cengiz Ergin'e Allah'tan rahmet; kederli ailesi ile yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Editör: Haber Merkezi