Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kdz. Ereğli İlçe Örgütü'nün 38’inci olağan genel kurulu, Büyük Anadolu Ereğli Otel’de gerçekleştiriliyor. 

Genel kurula; CHP Zonguldak Milletvekilleri Deniz Yavuzyılmaz ve Eylem Ertuğrul, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Kadın Gücü Kooperatifi Başkanı Neriman Poasbıyık, Önceki Dönem CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, CHP Kilimli İlçe Başkanı Erol Sarıal, 28’inci dönem İYİ Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Evrim Balbaloğlu, İYİ Parti İlçe Başkanı Yasemin Erdoğan, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş ve TSO Meclis Başkanı Tasin Tanyıldız,  Siyasi Parti ve STK temsilcileri ile partililer katıldı. 

Toplamda 411 delegenin oy kullanabileceği genel kurulda mevcut Başkan Hikmet Uzuner yeniden aday olmazken, başkanlık için Osman Yeniköy, Ali Kocamanoğlu ve Uğur Likoğlu’nun listeleri yarışıyor. 

UZUNER: “DELEGELERİMİZİN KİŞİLERİN DEĞİL ÖRGÜTÜN YANINDA OLACAĞINA İNANIYORUM”

Genel kurul, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından açılış konuşmasını yapan CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Hikmet Uzuner, genel kurulun hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Sevgili dostlar; sizleri Cumhuriyet Halk Partisi’nde birlik olmaya, Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımaya, bu uğurda zorlu ama onurlu bir mücadeleye çağırıyorum. Artık etrafımızdaki engelleri aşmalıyız, artık bu çarkı tersine çevirmeliyiz. Artık bu engelleri aşmalıyız. Artık hak, hukuk ve adaletin gelme zamanı. Artık kulun, kula kulluğunu bitirmeliyiz. Gün Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacak yolda ele ele verip omuz omuza birliğimizi, dayanışmamızı güçlendirme günüdür.

Değerli dostlar; önemli olan politikalarımızı, projelerimizi doğru ve anlaşılabilir bir şekilde ifade edebilmek. Halkla bütünleşerek onların sorunlarını çözecek tek parti olduğumuz konusunda onlara güven verebilmektir. Biz bu vatana sevdalıyız, biz haktan yanayız, biz hukuktan yanayız, biz adaletten yanayız.

Sevgili dostlar; bu genel kurulda partimizin delegelerinin partimizi düşünerek doğru karar vereceğine, partinin kimsenin tekelinde olmadığını, kişilerin değil örgütün yanında olacağına tüm kalbimle inanıyorum.” dedi.

Divan Başkanlığına Avukat Yakup Şekip Okumuşoğlu, Divan Başkan Yardımcılığına Mustafa Erdoğan, Divan Yazmanlıklarına ise Şenay İşeri ile Mustafa Çelik’in seçildiği genel kurul; haber yayına hazırlandığı sırada parti yöneticilerinden Hüseyin Çakır’ın faaliyet raporunu okuması ile devam ediyordu. 

Genel kurulda oy verme işlemi saat 17.00’ye kadar sürecek.

chp-4

chp2-1

Editör: Haber Merkezi