Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Altan Kalfa’yı ziyaret etti.

Eşi Tunay Dinçer Dikmen ile birlikte  ziyaretini gerçekleştiren Dikmen’in, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Kalfa ile görüşmesi yaklaşık kırk beş dakika sürdü.

Ziyarette aday adaylığı süreci ile ilgili yorumlarını paylaşan Muhittin Dikmen, özetle şunları söyledi: 
“Karadeniz Ereğli Belediyesi’ni, halkımızla birlikte yönetmeye adayım. Partim de uygun görür beni aday yaparsa, daha farklı zaman ve zeminlerde sıkça bir araya geleceğiz. Her ne kadar işveren olsam da işçiye yakın bir insanımdır. Hayatım boyunca hep işçilerle beraber oldum. Gözetim firmam olduğu için de zaten Erdemir limanında beni tanımayan yoktur. Beni severler, sayarlar.

Belediye başkanı olduğum zaman, herkes görecek ki gerek Erdemir ile gerekse de işçi kardeşlerimizle birlik olacağız. Erdemir ve işçi kardeşlerimizi her zaman bir güç olarak tanıyacağız. Biz Ereğli olarak bir bütünüz. Erdemir’in karşısında Ereğli, Ereğli’nin karşısında Erdemir var, demek çok yanlış bir ifade. İşçi kardeşlerimiz de Ereğlili zaten. Ereğli ve Erdemir’i iki ayrı safa oturtmak çok yanlış. İşçi kardeşlerimizin güçlü bir sendikası var. İşçilerimizin haklarını sonuna kadar savunan bir sendika. Çalışmalarının neticelerini de alıyorlar. Hep birlikte el ele vererek hava alabileceğimiz, güzel günler yaşayabileceğimiz bir Ereğli’yi oluşturmamız lazım. İşte o zaman Erdemir işçimiz de kazandıklarının hayrını görebilecektir. Herkesin birlik olduğu bir Ereğli’de, halkımız refah içinde yaşayabilecektir. İşte o zaman son noktayı rahatlıkla koyabiliriz. O son nokta da Karadeniz Ereğli’nin il olmasıdır. Hepimiz Ereğli’nin il olmasını istiyoruz ama bunun için de bir çaba gerekiyor. İl olmayı hak etmek gerekiyor. Biz önce il olmanın gereklerini yerine getirmeliyiz. Bunun ilk şartı da insan birliğidir."     

Konuklarına ziyaretleri için teşekkür eden Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Altan Kalfa da konuşmasında özetle şunları söyledi:

Başkan Posbıyık, başvurusunu yaptı Başkan Posbıyık, başvurusunu yaptı

“Allah hayırlı, uğurlu etin. İnşallah netice alırsınız. Sizinle beraber olmaktan her zaman mutluluk duyarız. Ereğli’nin tanınan; sevilen ve sayılan simalarındansınız. Allah yolunuzu açık etsin. 
Karadeniz Ereğli ufak bir yer. Ancak Erdemir ve TTK’nın yapısından dolayı da kozmopolit bir yer. Değişik kültürlerden insanların bir arada barındığı bir kent. Talep ve isteklerimizi toplumsal bir yapı içinde dile getirmemiz gerekiyor. Kişisel isteklerden ziyade toplumsal istek ve ihtiyaçları ön plana çıkarmalıyız. Odalar ve sivil toplum örgütleri ile bir araya gelerek ortak isteklerimizi dile getirmemiz lazım. Ereğli’nin il olmasını kim istemez? Bunun için ortak bir iradeyi ortaya koymak gerekiyor. Ben bu ortak iradeyi ilçemize kazandıracağınıza inanıyorum ve size çıktığınız yolda başarılar diliyorum.”

mdikmen2