Erdemir’in saat ücretli olarak görev yapmak üzere toplu işe alım yapacağını duyurmasının ardından başvuruların alındığı Erdemir Spor Salonu’nda sabahın erken saatlerinden itibaren yoğunluk oluştu. 
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kurulu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir), dün yaptığı açıklamayla; 2023 yılındaki ihtiyaçları doğrultusunda saat ücretli pozisyonlar için toplu işe alım yapacağını duyurdu. 
Bugün başlayan ve 5 Mayıs 2023 tarihinde sonlanacak olan başvuru süreci için iş arayan adayların ilk günden başvuruların alındığı Erdemir Spor Salonu’nda yoğunluk oluşturduğu görüldü. 
Erdemir, başvuracak adaylarda; meslek liselerinin Elektrik/Elektronik, Endüstriyel Otomasyon, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Metalürji Teknolojisi ve Motorlu Araçlar Teknolojisinin İş Makineleri bölümlerinden ve/veya meslek yüksekokullarının Elektrik-Elektronik / Enerji, Endüstriyel Otomasyon, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Metalürji Teknolojisi ve Motorlu Araçlar Teknolojisinin İş Makineleri bölümlerinden mezuniyet şartı arıyor.
Adayların ilan tarihi itibariyle 18 – 25 yaş aralığında (25.04.1998 ve sonrası, 24.04.2005 ve öncesi doğmuş) olmaları gerekiyor. Ayrıca tercihen askerlik hizmetini tamamlamış olmaları, sağlık muayenesinde çok tehlikeli iş sınıflarında çalışabilmeye uygunluk ve görevlerini yapmaya engel olabilecek herhangi bir bedensel veya ruhsal rahatsızlığın bulunmaması şartı aranıyor.  
Adayların kimlik belgeleri ile yapacakları fiziksel başvuruların yanı sıra eş ve kardeşler dahil birinci derece yakınlarının nüfus kayıt örneğiyle birlikte yapacağı başvurular da geçerli sayılacak. Fiziksel başvuru esnasında adaylara verilecek link üzerinden başvuru süreci online devam edecek, uygulanacak sınav ve değerlendirmelerde başarılı olan adaylar arasından işe alımlar yapılacak. 
Başvuruların iki hafta boyunca 25 Nisan – 05 Mayıs tarihleri ve 08:00 – 16:00 saatleri arasında hafta içi her gün (1 Mayıs resmî tatili hariç) Erdemir Spor Salonu’ndan yapılabileceği bildirildi.

başvuru2

Editör: Haber Merkezi