Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Müftülük tarafından açılan 4-6 yaş Kur'an kurslarının 10. Yılı olması sebebiyle etkinlik düzenlendi.

Etkinlik, sahil bandında bulunan amfi tiyatroda yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile başladı. AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, İl Müftü vekili Tahir Erçin, siyasi parti başkanları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte, önce Kur'an-ı Kerim okundu. Okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından söz alan Kdz. Ereğli İlçe Müftüsü Sabri Kütükçü etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

Kütükçü, bu yıl 10.cusu yapılan etkinliğin nice 10 yıllar devam etmesini temenni ettiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Çıtır Simit", hizmete başladı "Çıtır Simit", hizmete başladı

“4-6 Yaş Kuran Kursları 10. yıl etkinliğimize katılan Zonguldak Milletvekilimiz Saffet Bozkurt'a İl Müftü vekilimiz Tahir Erçin'e Siyasi Parti başkanlarımıza sivil toplum kuruluşlarımıza, kurum amirlerimize hoş geldiniz diyor saygıyla selamlıyorum.
Bizleri bugünde yalnız bırakmayan Karadeniz’in incisi olan Ereğli’mizin değerli halkına ve velilerimize de teşekkür ediyorum.
Bizlere bugünleri yaşattığı için Rabbime hamdolsun.
10 yıldır bizlere güvenip çocuklarımızı eğitme fırsatı veren,  evlatlarını bizlere emanet eden velilerimize şükranlarımı sunuyorum.
Ayrıca çocuklarımıza 10 yıldır emek veren öğretmenlerimize ve bu hizmetin devam etmesinde bizlerden maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen hayırseverlerimize de teşekkür ediyorum.
Programın hazırlanmasında bizleri kırmayıp gelen Hafız Mehmet Erarabacı hocamıza ve TRT Çocuk'ta program yapan Tiyatrocu Hüseyin Goncagül beyefendiye Ereğli’mize hoş geldiniz diyor, saygıyla selamlıyorum.
Bu hizmetlerin nice 10 yıllar devam etmesini Rabbimden niyaz ediyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından etkinlik çocukların tiyatro oyunları ve Hafız Mehmet Erarabacı’nın ilahi sunumu ile devam etti.

amfi2

amfi3