Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde dün gece meydana gelen yangında bir ev kullanılamaz hale gelirken, ev sahibi Ceyhun Ay yetkililerden yardım istedi.

ereğli yanan ev2

Edinilen bilgiye göre; ilçeye bağlı Kırmacı Mahallesi'nde dün gece, 3 katlı bir evin çatısında başlayan yangın kısa sürede büyüdü. Olay yerine gelen ekipler, yangını uzun süren çalışmanın ardından söndürdü. Yangında, evin ikinci katında bulunan 3 kişi ise ekiplerin çalışmasıyla kurtarıldı. Yangın sonrası evde büyük oranda maddi hasar meydana geldi. Ev sahibi Ceyhun Ay, yangından sonra kimsenin gelip hasar tespit çalışması yapmadığını söyledi. Ay, evde elektrik olmadığını dile getirerek, yetkililerden çocukları için en azından orta kata elektrik bağlanmasını talep etti.

Ay, şunları söyledi:

"Nikah öncesi elbise almak için kız kardeşime gitmek üzere evden ayrıldım. Çocuklar evdeydi. Sobayı yakmışlar, soba tutuşmuş. Çocuklar o sırada alt katta kalıyordu. Yangını görünce, yangın çıktı diye beni aradılar. Eve gelene kadar her şey bitmişti. Alt katta kaldıkları için çocuklar kurtuluyor. Evde ortalama 100 bin lira kadar hasar var. Çatı katını da katarsak 100 bin lirayı rahatlıkla geçer. Yangın ekibi dışında kimse inceleme yapmadı. Muhtarla görüştüm, 48 saat geçmesi gerektiğini söyledi. Kimse hasar tespit için gelmedi. Yetkililerden en azından oturduğum orta kata elektrik bağlanmasını istiyorum. Çoluk çocuk soğukta kalmasın."

ereğli yanan ev3

Editör: Haber Merkezi