Zonguldak Ereğlili girişimci-yazar Ensar Açıkgözoğlu, bu sene 13'üncüsü düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı'na katıldı.

Geçen sene Zümrüdü Anka şiir kitabı ile Kocaeli kitap fuarında yer alan girişimci-yazar Ensar Açıkgözoğlu; bu yıl da 13'üncüsü düzenlenen fuarda, kısa süre önce piyasaya çıkardığı Metin kitabını okuyucuları ile buluşturdu. Ünlü ve tanınmış isimlerin de yer aldığı fuarda, kitapseverler birçok kitabı inceleme imkanı yakaladı.

ensar8

Seksenler dizisinde Basri karakterini canlandıran Mehmet Elmas ile de bir araya gelen Açıkgözoğlu, çalışmaları hakkında ünlü oyuncu ile bir süre sohbet etti.

Sagopa Kajmer geliyor Sagopa Kajmer geliyor

ensar5Kitapseverler ile bir araya gelmesinin yanı sıra yeni projesi için görüşmelerde de bulunan Açıkgözoğlu, proje ortağı Azerbaycanlı çocuk kitabı çizeri Leyla Aliyeva Çil ile çalışmalarını tamamlamak üzere olduğu 'Trajikomik Olaylar' isimli eseri için oldukça heyecanlı olduklarını belirtti.

Bir muhabirin başından geçen trajikomik konuları ele alan kitap ile çocukları eğlendirmeyi amaçladıklarını söyleyen Açıkgözoğlu, proje ortağı Leyla Aliyeva Çil ile birlikte güzel bir çalışma ortaya çıkaracaklarını ifade etti. Açıkgözoğlu; zor bir meslek olan gazeteciliğin, Aliyeva'nın çizim yeteneği ile kendi hayalindeki karakteri birleştirerek çocukların zihninde güzel bir yer bırakmak istediklerini söyledi.

ensar-5'İyilik yap izi kalsın' projesi kapsamında Doğu ve Güney Doğu bölgesindeki köy okullarına kütüphane oluşturulması çalışmalarına kitapları ile katkıda bulunan Açıkgözoğlu, ayrıca kitap fuarında giydiği tişörtle de 'Karadeniz Ereğli il olsun' mesajını verdi.ensar4