Karadeniz Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak Erel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Erel, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“10 Ocak Çalışan gazeteciler günümüz kutlu olsun.

Bugün; sizlerin, gazetecilik mesleğinin her kolunda çalışan her bir bireyin günü. Aramızda 'Basılı Yayın ve İnternet Gazeteciliği' yapan, yazar, haberci, teknik eleman, gazete dağıtan, makinist, bu meslekten ekmek kazanan meslektaşlarımız var. Bizler büyük bir aileyiz.

Bizler güçlüyüz. Yıllar geçtikçe üzerimizdeki baskı çoğalsa da ekonomik zorluklarla boğuşsak ta bizler güçlüyüz. Bizim kalemimiz var. Bizler güçler dengesinde her dönemde 4. kuvvet olarak adlandırılırız. Yasama, Yürütme, Yargı’dan sonra 'Basın' 4.kuvvet olarak adlandırılır demokrasilerde. Ama ben inanıyorum ki 'Basın' 1. kuvvet.

2 metre boyundaki yılan, paniğe neden oldu! 2 metre boyundaki yılan, paniğe neden oldu!

Bizim mesleğimiz onurlu, meslektaşlarımız onurlu. Çünkü biz sadece 'Halkın' sesiyiz. Sadece 'Halka' hizmet ederiz. Bizler 'Demokrasi'ye inanırız. Bizler 'Devlet'e inanırız. Bizler Türkiye Cumhuriyeti’ne inanırız. Bizler ülkemizin bölünmez bütünlüğüne inanırız. Bizler kalemlerimizi doğru kullanmalıyız. Bizler halkımıza 'doğru' bilgiyi aktarmalıyız. 'Kişiye Özel' hizmet bizim işimiz değil. 'Kişiye menfaat' bizim işimiz asla değil.

Bizler Ereğli’de yaşıyoruz. Yerel Gazetecilik önceliğimiz. Ereğli önceliğimiz. Bugün Ereğli’de 150’yi aşan meslektaşımız var.  Bizler ailelerimizle birlikte çok büyük bir aileyiz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günümüz kutlu olsun.”

ÇELENK SUNMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Erel, ayrıca 10 Ocak 2024 Çarşamba günü (yarın) saat 12.00'de Atatürk Anıtı’na Ereğli Gazeteciler Derneği adına çelenk sunma töreni gerçekleştirileceğini duyurarak, “Çelenk sunma törenine tüm üyelerimizin katılımı bizlere güç verecektir” dedi.

Editör: Haber Merkezi