Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kentteki STK temsilcileri ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek 16. Hamsi Festivali’nin 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacağını açıkladı.

AKM Dündar Güçeri Salonu’nda yapılan toplantıda Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş ile birlikte açıklamalarda bulunan Başkan Posbıyık, bu yıl festivalde rekor seviyede ücretsiz hamsi dağıtacaklarını ve festivali 2 güne çıkardıklarını söyledi.

Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

-16. HAMSİ FESTİVALİ 25-26 KASIM TARİHİNDE YAPILACAK-

“16. Hamsi Festivali hazırlıklarımızı sizlerle paylaşmak, görüşlerinizi almak üzere bir araya geldik.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Muhammet Ali Ateş, birazdan sizlere programın detaylarını aktaracak ve sizlere birer form dağıtarak birlikte neler yapabiliriz onlar tespit edilecek.

Her yıl olduğu gibi çalışma arkadaşlarımla tüm hazırlıklarımızı yaptık.

Bu yıl 16. Hamsi Festivalimizi 25 Kasım Cumartesi ve 26 Kasım Pazar günü yapmaya karar verdik.

Yani Hamsi Festivali’ni 2 güne çıkardık.

-25 TON HAMSİ DAĞITILACAK-

Buradaki amacımız, halkımız zor günlerden geçiyor, sıkıntı içerisinde. İstiyoruz ki Kdz. Ereğli halkını hamsiye doyuralım. Hamsinin girmediği sofra, geçmediği boğaz kalmasın.

Kent Müzesi dönem sonu sergisi açıldı Kent Müzesi dönem sonu sergisi açıldı

Tüm hazırlıklarımızı yaptık. Hem Kdz. Ereğlili hemşehrilerimiz için, hem dışarıdan gelecek misafirlerimiz için son yılların rekorunu kırarak 25 ton hamsiyi halkımıza ücretsiz dağıtacağız.

Bu oranda Türkiye genelinde halkına ücretsiz hamsi dağıtan bir başka belediye yok.

Tüm halkımıza Cumartesi günü mangalda hamsi, Pazar günü de tavada hamsi ikram edeceğiz.

Bunun yanında 1000 adet mangal, 4 bin adet ızgara, 5 ton kömür, 10 bin adet helva, 4 ton soğan, 10 bin adet ekmek, 30 kasa limon,  10 bin adet su, 10 bin adet acılı-acısız şalgam suyu ikram edeceğiz.

-SİNAN ÖZEN VE EKİN UZUNLAR KONSERİ OLACAK-

Hemen ardından Cumartesi günü Anıt önünde kuracağımız büyük sahnede saat 17.00’de Sinan Özen konseri, Pazar günü yine aynı saatte Ekin Uzunlar konseri sizlerle olacak.

-FESTİVALİN ONUR KONUĞU ÖĞRETMENLER OLACAK-

Bu yılki festivalimizin onur konuğu yine öğretmenlerimiz olacak.. Kendileri için yerimizi hazırlayacağız.  Şimdiden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü buradan kutluyorum. Ayrıca kent protokolü, yargı mensupları ve gazeteciler içinde yerlerimiz olacak.

Ben tüm hemşehrilerimizi, çevre illerden dostlarımızı 16. Hamsi Festivali’nde bir arada olmaya davet ediyorum. Son yıllardaki stres, ekonomik bunalımlar, moral bozuklukları ve enflasyon gibi olayları kafamızdan atıp bir silkinip hiç değilse 2 gün eğlenmek, mutlu olmak, hamsiye doymak için hep beraber bir arada olmak istiyoruz.

Herkese sağlıklı ve mutlu günler dilerim.”

Başkan Posbıyık’ın açıklamasının ardından Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş, festivalin detayları hakkında bilgi sundu ve STK temsilcilerine form dağıtılarak birlikte ortak yapılabilecek programların tespiti yapıldı.

hamsi fest2

hamsi fest3

hamsi fest4

hamsi fest5

Editör: Haber Merkezi