Zonguldak’ta, aralarında günlük kiralık evlerde fuhuşa teşvik, yer temini ve aracılık etme suçlamalarıyla polisin teknik takibine takılan 6 şüpheliden 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklananlar arasındaki 60 yaşındaki Ş.K. da bastonuyla adliyenin merdivenlerini güçlükle çıkmıştı.

Edinilen bilgiye göre; Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Müdürlüğü ekipleri iki ay önce, aralarında ev hanımı, garson ve çeşitli meslek gruplarına mensup şüpheliler hakkında teknik ve fiziki takip başlattı. Fuhuşa teşvik, aracılık ve yer temin etme suçlamasıyla gözaltına alınan 1’i kadın 6 şüpheli, sabah saatlerinde Zonguldak Adliyesi’ne sevk edildi. Günübirlik evlerin de kiralama yöntemiyle kullanıldığı tespit edilen soruşturmada, fuhuşa teşvik eden S.A. (47), Ş.K. (60) ve H.Ç. (42) isimli kadın ile yer temini eden Ş.K. (45), M.B. (22) ve B.E. (21) gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, güvenlik önlemleri altında Zonguldak Adliyesi’ne getirildi. Şüphelilerden 60 yaşındaki Ş.K. elindeki bastonuyla adliyenin merdivenlerini güçlükle çıktı.

Adliyedeki işlemleri tamamlanan şüphelilerden H.Ç., S.A., Ş.K. ve Ş.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Operasyon çerçevesinde mağdur 8 kadın ile 25 kişinin daha ifadelerine başvuruldu. Şüphelilerden bir kısmının suçlamaları kabul ettiği öğrenildi. Diğer 2 şüpheli M.B. ve B.E. ise serbest bırakıldı.