Zonguldak'ın Ereğli ve Alaplı ilçelerinde yaklaşık 36 yıl gazetecilik yapan Mehmet Öztürk, bir süre önce rahatsızlanmış ve kaldırıldığı hastaneden, tedavisinin devamı için Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne sevk edilmişti.

Karadeniz Ereğli Belediyesi'nden emekli olduktan sonra kendi gazetesini açarak gazetecilik mesleğini sürdüren Mehmet Öztürk, kalp rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Ailesinin, yakınlarının ve gazeteci meslektaşlarının iyi haberlerini beklediği Mehmet Öztürk'ten, sabahın erken saatlerinde kötü haber geldi.

Bazı ulusal gazetelerin uzun yıllar Ereğli ve Alaplı temsilciliğini yapan, yerel basın kuruluşlarında da önemli görevlerde bulunan Mehmet Öztürk, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Küçük Yaren, bugün defnedilecek Küçük Yaren, bugün defnedilecek

CENAZE PROGRAMI

Rabiye Öztürk'ün eşi, Burak ve Şafak Öztürk'ün babaları, Murat Öztürk ve Nuran Ünlü'nün ağabeyleri, Kdz. Ereğli Belediyesi önceki Basın Danışmanlarından, önceki İl Genel Meclisi Üyelerinden, Medya 67 Gazetesi sahibi gazeteci merhum Mehmet Öztürk'ün cenazesi bugün öğle namazını müteakip Ereğli'deki Bozhane Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Alaplı'ya bağlı Yenidoğanlar Köyü'ndeki evine götürülecek ve burada helallil alınacak. Merhum Öztürk, aile mezarlığında cenaze namazı kılındıktan sonra toprağa verilecek.

Olay67 ailesi ve Yazıcıoğlu Şirketler Grubu olarak; merhum Mehmet Öztürk'e Allah'tan rahmet, kederli ailesi ile yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Editör: Haber Merkezi